Івано-Франківський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України

Що таке ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)

З назви випливає, що хворобу викликає вірус, який вражає імунну систему, знижуючи захист організму до різного роду інфекцій та захворювань. Спочатку інфекція може себе нічим не проявляти, навіть десятиліттями. Інфіковані люди можуть не підозрювати, що  насправді поширюють хворобу. Шляхи зараження аналогічні вірусним гепатитам, а це використання забруднених медичних чи косметологічних інструментів, а також через часту зміну статевих партнерів та незахищений секс. Від попередньо сказаного залежить, як себе уберегти від зараження.

11:21:00 11.03.2024

Про імунізацію

Історія імунізації розпочалась з того моменту, коли лікар Дженер запідозрив факт низької смертності від натуральної віспи у місцевих доярок. Тому і термін вакцинація, від латинського переводиться як «корова». Саме цей вчений експерементально винайшов і застосував на практиці щеплення коров’ячої віспи людям від натуральної віспи, що була основною причиною епідемій,  і забирала у десятки більше людей, аніж всі відомі війни. Раніше в історії людства описані факти коли різними способами, штучно створювали імунітет, навіть не підозрюючи цього.

09:43:30 06.02.2024

4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

Щорічно в світі  приблизно у 20-ти мільйонів людей діагностуються, а 10 мільйонів людей — пішли з життя через злоякісні онкологічні захворювання. За оцінками експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), без рішучих дій з боку урядів, громадських організацій, медичних працівників, волонтерів, до 2030 року в Європейському Регіоні щорічно реєструватиметься 5,4 мільйона випадків раку та 2,5 мільйона смертей. Понад одну третину злоякісних захворювань можна вилікувати, якщо вчасно виявити та правильно лікувати.         Рак - це збірна назва захворювання, що включає велику кількість різновидів. Кожен окремий підвид має особливості перебігу, лікування та прогнозу. На сьогоднішній день у всьому світі, включаючи нашу країну, проводяться масштабні клінічні дослідження у пошуках найбільш ефективних методів боротьби з цією недугою і, завдяки цьому, ми маємо в арсеналі можливості лікування, які були невідомі ще якихось 10 років тому. При своєчасній діагностиці та лікуванні пацієнти мають можливість одужати та жити якісним повноцінним життям. Всесвітній день боротьби проти раку проголошений «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями» - Міжнародним союзом проти раку або UICC та відзначається щорічно 4 лютого. Основна мета цього дня – це нагадати суспільству про існування такої глобальної проблеми, як онкологічні захворювання, привернути увагу до неї, нагадати, наскільки поширений та небезпечний рак і що треба робити, щоб запобігти цій хворобі, а саме – активно впроваджувати у життя заходи щодо його профілактики та ранньої діагностики, лікування.

09:59:59 05.02.2024

З серпня 2022 року пацієнти почнуть отримувати електронні рецепти на антибіотики

Пацієнти отримуватимуть електронний рецепт для придбання антибіотиків за власні кошти уже з серпня 2022 року. Це перший етап у впровадженні електронного рецепта на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у розв'язанні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів.

14:02:29 13.07.2022