A A A K K K
для людей із порушенням зору
Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Івано-Франківський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України

Імунізація та глобальне здоров’я

Століттями людство шукало способи захистити себе від смертельних інфекційних захворювань. Одним зі основних методів порятунку - стала вакцинація.

08:18:58 26.04.2024

Обережно кашлюк (коклюш)

З 24 до 30 квітня за ініціативи ВООЗ у світі проходить акція  «Всесвітній тиждень імунізації». За оцінкою провідних установ та експертів у галузі медицини завдяки імунізації щорічно вдається уберегти від смерті біля трьох мільйонів людських життів. На противагу противникам імунізації треба протиставити такі незаперечні факти, як те, що тільки завдяки щепленням людство позбулось натуральної віспи, а захворюваність поліомієлітом реєструється всього у декількох країнах світу. Від захворювання на смертельний сказ  щеплення – єдиний порятунок. Завдяки імунізації ми забули про епідемії правцю, дифтерії та іншх небезпечних вакцинокерованих хвороб.

13:03:51 19.04.2024

19 КВІТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПЕЧІНКИ.

Печінка — один з найважливіших органів в організмі людини. Тому й не дивно, що і в неї є своє «професійне» свято: 19 квітня — Всесвітній день печінки. Проте і в цей день їй не вдасться відпочити, як і завжди. Адже стільки роботи: печінка регулює рівень цукру в крові й холестерин, виробляє жовч і виводить токсини, генерує білки і взагалі — без неї ніяк не обійтися! Як ми можемо їй допомогти?  вживати більше фруктів, овочів, зелені, клітковини;  уникати прийому алкголю;  не займатися самолікуванням лікарськими препаратами;  регулярно проходити комплексні обстеження, щоб не проґавити порушень у роботі печінки, адже 70% захворювань печінки протікають непомітно.

13:03:30 19.04.2024

Показники ГРВІ та грипу у І кварталі 2024 року

Епідемічна ситуація  щодо гострих респіраторних хвороб,  грипу та КОВІДу на території обслуговування Коломийського районного відділу (9 ОТГ),  у цьому році залишалась нестійкою. Звичайно це є характерним для холодної пори року. Цього року не  зареєстровано різкого (більш, як на третину) потижневого росту кількості випадків. Пік захворюваності припав на 4 і 5 тижні року, коли інтенсивний показник склав 797,8 та 763,6 на 100 тисяч населення.

12:37:34 05.04.2024

Що таке ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)

З назви випливає, що хворобу викликає вірус, який вражає імунну систему, знижуючи захист організму до різного роду інфекцій та захворювань. Спочатку інфекція може себе нічим не проявляти, навіть десятиліттями. Інфіковані люди можуть не підозрювати, що  насправді поширюють хворобу. Шляхи зараження аналогічні вірусним гепатитам, а це використання забруднених медичних чи косметологічних інструментів, а також через часту зміну статевих партнерів та незахищений секс. Від попередньо сказаного залежить, як себе уберегти від зараження.

11:21:00 11.03.2024

Про імунізацію

Історія імунізації розпочалась з того моменту, коли лікар Дженер запідозрив факт низької смертності від натуральної віспи у місцевих доярок. Тому і термін вакцинація, від латинського переводиться як «корова». Саме цей вчений експерементально винайшов і застосував на практиці щеплення коров’ячої віспи людям від натуральної віспи, що була основною причиною епідемій,  і забирала у десятки більше людей, аніж всі відомі війни. Раніше в історії людства описані факти коли різними способами, штучно створювали імунітет, навіть не підозрюючи цього.

09:43:30 06.02.2024

4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

    Щорічно в світі  приблизно у 20-ти мільйонів людей діагностуються, а 10 мільйонів людей — пішли з життя через злоякісні онкологічні захворювання. За оцінками експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), без рішучих дій з боку урядів, громадських організацій, медичних працівників, волонтерів, до 2030 року в Європейському Регіоні щорічно реєструватиметься 5,4 мільйона випадків раку та 2,5 мільйона смертей. Понад одну третину злоякісних захворювань можна вилікувати, якщо вчасно виявити та правильно лікувати.         Рак - це збірна назва захворювання, що включає велику кількість різновидів. Кожен окремий підвид має особливості перебігу, лікування та прогнозу. На сьогоднішній день у всьому світі, включаючи нашу країну, проводяться масштабні клінічні дослідження у пошуках найбільш ефективних методів боротьби з цією недугою і, завдяки цьому, ми маємо в арсеналі можливості лікування, які були невідомі ще якихось 10 років тому. При своєчасній діагностиці та лікуванні пацієнти мають можливість одужати та жити якісним повноцінним життям. Всесвітній день боротьби проти раку проголошений «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями» - Міжнародним союзом проти раку або UICC та відзначається щорічно 4 лютого. Основна мета цього дня – це нагадати суспільству про існування такої глобальної проблеми, як онкологічні захворювання, привернути увагу до неї, нагадати, наскільки поширений та небезпечний рак і що треба робити, щоб запобігти цій хворобі, а саме – активно впроваджувати у життя заходи щодо його профілактики та ранньої діагностики, лікування.

09:59:59 05.02.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора