Івано-Франківський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України

Наздоганяюча імунізація розпочалась.

В Україні з 15 липня розпочато чергову кампанію профілактичних щеплень особам, які пропустили планову імунізацію проти кашлюку, дифтерії та правця. Сталось це з причини відмов, відсутності вакцини. Не останню роль відіграла також епідемія КОВІДу та війна.

10:55:36 15.07.2024

Небезпека від зоонозів.

Хвороби, що є спільними для тварин і людей називають зоонозами. За прогнозами спеціалістів у майбутньому ці хвороби будуть створювати для людини особливу загрозу. В теперішній час біля 75% всіх інфекційних хвороб мають тваринне походження. Досить відомими із них є туберкульоз, сальмонельоз, правець, сибірська виразка, лептоспіроз, чума, сказ. Інші є маловідомими у нас - це бруцельоз, токсоплазмоз, лейшманіоз, туляремія, рикетсіози, геморагічні лихоманки, вірусний енцефаліт, меліоїдоз, сап та багато інших. Тварини є основним природнім резервуаром для збудників цих хвороб. Для окремих інфекцій цієї групи (сказ, правець, хвороба Лайма, лептоспіроз) – людина є крайньою у епідемічному ланцюгу, а значить від хворої людини до іншої - хвороба не передається.

09:38:55 04.07.2024

На часі тури додаткової імунізації.

В Україні відповідно рішення державної комісії з питань техногенно-екологічної  безпеки та надзвичайних ситуацій від 17.06.2024 року на виконання розпорядження КМУ №562-р від 01.06.2023 року будуть проведені профілактичні щеплення особам які пропустили планову імунізацію проти кашлюку, дифтерії та правця.

14:45:40 01.07.2024

Червень -  національний  місяць  обізнаності  про  посттравматичний  стресовий розлад (ПТСР) .

ПТСР  —  це  розлад  психічного  здоров’я,  що  виникає  як  реакція  психіки  на травматичні  події,  які  людина  пережила,  або  була  свідком  страждань  інших.            Зовні  люди з ПСТР можуть нічим не видавати свого стану, але  у них є  невидимі рани душі. Декому для виникнення ПТСР достатньо однієї травматичної ситуації. Однак не в усіх людей, що мають травматичний досвід виникне  ПТСР.

08:53:31 26.06.2024

Донорство – від латинського слова дарую

Донор – це та людина, що добровільно віддає частину свого тіла іншій. Той хто отримує частину тіла є рецепієнтом. Як правило, більшість вважає донорами тих – хто дарує свою кров.

13:13:37 11.06.2024

Аналіз захворюваності грипоподібними хворобами

Епідемічна ситуація щодо гострих респіраторних хвороб,  грипу та КОВІДу на території обслуговування Коломийського районного відділу (9 ОТГ),  протягом епідсезону (від 40 тижня 2023 року до 20 тижня 2024 року) характеризувалась як нестійка, без перевищення порогових рівнів. За даними закладів охорони здоров’я епідеміологічний процес характеризувався середньою інтенсивністю. Про те кількість зареєстрованих хворих в порівнянні з попереднім епідсезоном була на 11,2% більшою, в тому числі на 18,2% серед дітей.  Питома вага хворих серед дитячого населення  також була більшою  (59,8% в цьому сезоні проти 56,3% в минулому). Пік захворюваності припав на 4 і 5 тиждень цього року, коли інтенсивний показник склав 797,8 та 763,6 на 100 тисяч населення.

15:57:14 27.05.2024

Як запобігти хворобам теплої пори року?

З настанням потепління, зростає небезпека виникнення спалахів так званих кишкових інфекційних хвороб. Вони є різноманітними, проте спільним для всіх них є механізм попадання збудника хвороби в організм людини через ротову порожнину. Збудниками цих хвороб є віруси (ентеро, рота, поліовіруси, віруси гепатитів) та бактерії  (сальмонели, шигели, лістерії, вібріони, лептоспіри).

14:00:43 10.05.2024

Вимоги до влаштування та утримання шахтних колодязів:

Використання води для пиття є однією з найважливіших потреб людини. Але потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі інфекційних захворювань, в першу чергу кишкових: холера, черевний тиф, паратифи, дизентерія та інші, а також особливо небезпечних – туляремія, лептоспіроз тощо.

13:58:50 10.05.2024

Імунізація та глобальне здоров’я

Століттями людство шукало способи захистити себе від смертельних інфекційних захворювань. Одним зі основних методів порятунку - стала вакцинація.

08:18:58 26.04.2024