A A A K K K
для людей із порушенням зору
Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Грицик Роман

Роман Васильович Грицик народився 29 травня 1986 року в смт. Отинія, Коломийського району, Івано-Франківської області.

З 1993 року по 1998 рік навчався в Отинійській ЗШ.

З 9 класу навчався в Івано-Франківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 21,  яку закінчив у 2003 році.

Після закінчення школи, вступив у ВПТУ №18, де здобув професію бармена. 

Протягом 2005—2006 років пройшов строкову службу в армії (на Львівщині).

Під час подій на Майдані задумувався про майбутнє України. Хотів до столиці, але не міг залишити маленьких дітей, які хворіли. Минув рік, а 28-річний Роман так і не змирився з думкою, що він дома. У 2014 році, дізнавшись про набір у поліцейський батальйон спеціального призначення "Івано-Франківськ", не вагався і почав готуватися. У часі війни  Роман — молодший сержант міліції, боєць батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Івано-Франківськ». В зоні бойових дій перебував з 18 серпня 2014 року.  Мама пригадує, що син подзвонив і повідомив: "Мамо, я піду в АТО. Я можу, то чому ж ні?". Анна каже, що Роман не терпів несправедливості з ранніх літ. Ще у школі за це активно боровся, а за часів бойових дій - мучився і не досипав, бо марив невиконаним обов’язком перед державою. Картав себе так, ніби чимось завинив перед всією країною. Тому жінка не забороняла сину піти на війну. Плакала, переживала, молилася, але відпустила. Попри те, що Анна втолковувала сину, що на війні гинуть люди у відповідь чула: "Маю я десь тут загинути під машиною, то краще за державу".

Востаннє з Романом рідні розмовляли телефоном в серпні 2014 року. Він запевнив вагітну дружину, що все добре.

Далі зв'язок перервався, десь під Іловайськом...

Загинув при виході колони з Іловайська «гуманітарним коридором» на дорозі поміж селом Новокатеринівка та хутором Горбатенко. Роман Грицик загинув 29 серпня 2014 року в Іловайському котлі, довший час вважався зниклим безвісти. Що чоловік зник без вісти, вагітна Алла дізналася тільки тоді, коли батальйон за кілька днів повернувся додому.  

3 вересня 2014-го тіло Романа Грицика разом з тілами 96 інших загиблих у Іловайському котлі привезено до дніпропетровського моргу. 16 жовтня 2014 року тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі міста Дніпропетровська, як невпізнаний Герой.

Ідентифікований серед загиблих за ДНК-експертизою, 3 квітня 2015 року відбулася поминальна панахида за трьома загиблими бійцями батальйону, 4 квітня похований у селі Чукалівка, Тисменицький район.

Роман не дочекався народження сина.

Залишилися мама Ганна Грицик, дружина Алла та троє маленьких дітей, дві доньки — Настя 2009 р.н., Віка 2012 р.н. і син Максим, який народився у січні 2015 року, вже після загибелі батька.

Тоді Аллу не залишили без підтримки побратими Романа. Бо в післяобідню пору чи не весь Івано-Франківський пологовий будинок стояв біля вікон. В цей час на подвір’ї закладу вишикувалися дві шеренги людей у камуфляжі. Коли з дверей вийшла молода жінка та офіцер із дитиною на руках – залунали оплески. Ніхто з очевидців не стримував сльози. Саме так бійці батальйону патрульної служби особливого призначення зустрічали дружину свого побратима.

На Водохреща малого Максима похрестили. Хрещених батьків у нього аж четверо. Серед них двоє міліціонерів.

 

Нагороди

  • Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, нагороджений  "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Вшанування пам'яті

  • 5 травня 2015 року в івано-франківській ЗОШ № 21 по вул. Академіка Сахарова, 36а,  відкрито пам'ятну дошку випускнику Роману Грицику.
  • 25 квітня 2019 року Роману Грицику присвоєно звання «Почесний громадянин міста Івано-Франківська» (посмертно).
  • 2 вересня 2019року   на фасаді ліцею в смт. Отинія також відкрито меморіальну таблицю Роману Грицику.

“Книга пам’яті полеглих за Україну”

http://memorybook.org.ua/4/gricik.htm

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора