Лисенчук Володимир

Володи́мир Васи́льович Лисенчу́к  народився 10 червня 1984р., в селі Лісний Хлібичин, Коломийського району, Івано-Франківської області.

У квітні 2002 р. Володимир з відзнакою закінчив Коломийське вище професійне училище №17 (за спеціальністю "Слюсар-ремонтник, електрозварювальник ручного зварювання").

З листопада 2002-го до квітня 2004 р. проходив строкову військову службу на посадах курсанта, інструктора, командира відділення Кінологічного навчального центру (в/ч 2418, м. Великі Мости) Державної прикордонної служби України.

З листопада 2005 р. проходив службу в органах внутрішніх справ на посадах міліціонера та інспектора патрульної служби - кiнолога Коломийського міського вiддiлу УМВС України в Івано-Франківській області, з листопада 2008 рр. обіймав посади міліціонера-снайпера та міліціонера роти міліції особливого призначення "Беркут" УМВС України в Івано-Франківській області (з березня 2014 р. - спеціальна рота міліції УМВС України в Івано-Франківській області).
Неодноразово брав участь в забезпеченні охорони громадського порядку та громадської безпеки в м. Івано-Франківськ, населених пунктах області та в операціях із затримання озброєних злочинців. Під час навчання на курсах початкової підготовки в Івано-Франківську познайомився зі Світланою, студенткою Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Зустрічалися два роки, одружилися, жили в Світланиних батьків.

Коли був Майдан, Володимира не взяли в Київ, бо він перед тим переніс дві складні операції. Зате коли почув про відрядження на Схід, то одним із перших записався добровольцем.
Протягом понад місяця брав участь у антитерористичній операції на сході України.

Загинув 29 травня 2014 року близько 12:30год. поблизу Слов'янська в районі проведення АТО. Знаходився у гелікоптері Мі-8МТ Національної гвардії України, який після розвантаження продуктів харчування та проведення ротації особового складу на п'ятому блокпосту, повертаючись з району гори Карачун, зазнав обстрілу, що вівся з лісосмуги, та був підбитий. Під час падіння вибухнули паливні баки. Внаслідок події загинуло 12 чоловік, серед яких і Володимир Лисенчук.

1 червня біля будівлі обласного УМВС відправили панахиду за п'ятьма загиблими. 2 червня поховали бійця у рідному селі Лісний Хлібичин Коломийського району Івано-Франківської області. В останню путь героя прийшли провести більше тисячі людей, серед яких і жителі населеного пункту, родина, друзі, представники влади, «Беркуту», правоохоронці.

10 червня 2014 року Володимир Лисенчук мав відзначити ювілей — 30 років, проте не дожив до свого 30-річчя менше двох тижнів.

Залишились дружина та двоє дітей.

Нагороди

Указом Президента України від 20 червня 2014 року № 543/2014 «Про відзначення державними нагородами України», за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу, було нагороджено орденом «За мужність» І ступеня:

Лисенчука Володимира Васильовича (посмертно) — прапорщика міліції

Нагороджений медаллю ВГО «Країна» «За визволення Слов»янська» (посмертно)

Вшанування пам'яті

• 14 листопада 2014 року на Донеччині поблизу Слов'янська було урочисто відкрито і освячено перший меморіал жертвам «неоголошеної війни» на сході Україні — пам'ятний хрест, встановлений неподалік від місця, де впав збитий терористами вертоліт Мі-8МТ.
  • 26 травня 2015 року на будівлі Коломийського професійного ліцею сфери послуг було урочисто відкрито та освячено меморіальну дошку на честь Володимира Лисенчука.
  • 8 листопада 2019р, на сесії міської ради Івано-Франківська Лисенчуку Володимиру Васильовичу посмерто присвоїли звання “Почесний  Громадянин міста Івано-Франківськ”

“Книга пам’яті полеглих за Україну”