Дубей Іван

Іва́н Омеля́нович Дубе́й  (позивний "Дівіді") (20 січня 1988р.  7 грудня 2017р.) — старший солдат Збройних сил України, учасник російсько-української війни.

8-й окремий гірсько-піхотний батальйон

(10-а окрема гірсько-штурмова бригада)

Народився 20 січня 1988 року в селі Ворона, Коломийського району, Івано-Франківської області. Навчався у місцевій школі, грав за сільську футбольну команду. Пройшов строкову службу в десантних військах. У цивільному житті працював у службі охорони, їздив на заробітки.

Мобілізований, відслужив рік у зоні боїв, ще через півроку — 16 березня 2016 року підписав контракт; старший солдат, номер обслуги ДШКМ, навідник. По тому призначений командиром БМП-1  8-го батальйону «Поділля», кулеметник.

12 травня 2016-го повернувся на фронт — у Мар'їнку.

3 грудня 2017 року поблизу села Новозванівка,  Попаснянського району, Луганської області, зазнав важкого поранення у голову, несумісного із життям — під час обстрілу побіг за боєприпасами. Куля снайпера влучила в лоб і зупинилася біля потилиці. Перебував у реанімації у важкому стані на апараті штучного дихання — в лікарні ім. Мечникова міста Дніпро. Чотири дні дніпровські медики боролися за його життя. Помер від поранень 7 грудня 2017року  непритомним після кількаденного перебування в комі.

10 грудня 2017 року похований у селі Ворона.

Залишилися батьки, брат та син.

Нагороди

• Указом Президента України № 189/2018 від 27 червня 2018 року, нагороджений  "за особисту мужність, самовіддані дії виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Вшанування пам'яті

• На фасаді загальноосвітньої школи села Ворона, Коломийського району, Івано-Франківської області, відкрито меморіальну дошку загиблому в зоні АТО випускнику школи Івану Дубею.

“Книга пам’яті полеглих за Україну”