Кіндрацький Василь

«Небо – вище за сонце
Але вище за небо – солдат…»
Борис  Гуменюк.

Кіндрацький Василь Михайлович

10.03.1963 – 28.05.2015

Боєць добровольчого батальйону «ОУН» (Організації українських націоналістів).

Народився 10 березня 1963 року в селі Струпків, Коломийського району, Івано-Франківської області. У 1978 році закінчив 8 класів середньої школи села Струпків, у 1980 році – середню школу селища міського типу Отиня (нині – Отинія) Коломийського району, а в 1981 році – Коршівське професійно-технічне училище №32 села Коршів, Коломийського району за спеціальністю «тракторист-машиніст».

У 1981-1983 роках проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил СРСР. Служив у Повітряно-десантних військах.

В 1984році вступив на  факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка (нині – Львівський національний університет імені Івана Франка), багато  років  співав у ансамблі  «Черемош», навчаючись в  університеті  і  після його закінчення.

У 1989-1993 роках працював у сфері журналістики у Миколаївському районі Львівської області: кореспондент газети «Роздольський будівельник» (1989-1990), редактор газети «Вісник Розділля» (1990-1993). У 1993-1995 роках – заступник директора приватного підприємства «Довіра», у 1995-2005 роках – директор малого приватного підприємства «Копія».

У 2005–2010 роках – голова Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області. У 2008 року закінчив Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, магістр державного управління. З 2010 року – приватний підприємець.

З 2001 року займався громадською діяльністю. З 2001 року член Української Народної Партії. З 2008 року – голова Миколаївського районного осередку Української Народної Партії. У 2004-2005 роках – керівник районного виборчого штабу кандидата у Президенти України Віктора Ющенка. У листопаді-грудні 2004 року був активним учасником Помаранчевої революції. У 2006-2010 роках – депутат Миколаївської районної ради від Української Народної Партії. Був заступником голови Львівської крайової організації Народного Руху України. З лютого 2015 року – член Організації українських націоналістів.

Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності.

У листопаді 2014 року добровольцем вступив до лав добровольчого батальйону «ОУН» (Організації українських націоналістів) (у травні 2015 року добровольчий батальйон «ОУН» увійшов як окрема рота до складу 5-ї батальйонної тактичної розвідувальної групи 81-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України; військова частина польова пошта В1611, місто Костянтинівка Донецької області).

З осені 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Позивний «Кіндрат». Воював у селищі Піски, з травня 2015 року – у селі Водяне, Ясинуватського району, Донецької області.

25 травня 2015 року героїчно встановив прапор ОУН на найвищій точці шахти у селі Водяне, з якої було видно Донецьк і позиції противника  і яка постійно перебувала під обстрілами.

28 травня 2015 року Василь Кіндрацький був важко поранений у результаті прямого влучення танкового снаряду під час обстрілу російськими бойовиками позиції «Шахта» поблизу села Водяне, Ясинуватського району, Донецької області. Після поранення був при свідомості, медики намагалися врятувати життя оунівця, проте їх зусилля виявилися марними. Через 40 хвилин Василь Кіндрацький помер від отриманих поранень.

30 травня 2015 року похований на полі Почесних поховань №76 Личаківського кладовища міста Львова.

Залишились дружина, донька та син.

Нагороди

• 5 квітня 2015 року предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет нагородив В. Кіндрацького медаллю “За жертовність і любов до України”.

Вшанування пам'яті

• Ім'я Василя Кіндрацького носить 2-га десантно-штурмова рота ОУН 5-ї батальйонної тактичної розвідувальної групи 81-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.
  • 21 травня в Києві, на вул. Івана Мазепи, 6, відкрили меморіальну дошку на честь героя АТО, бійця ОУН в Збройних силах України, журналіста Василя Кіндрацького.
  • 20 лютого 2016 року встановлено меморіальну  таблицю в місті Миколаїв Львівської області на будівлі Миколаївської районної державної адміністрації (вулиця Володимира Великого, 6), де жив   і  працював "Кіндрат".
  • 25 червня 2016р. сесія міської ради Миколаєва (Львівська обл.) ухвалила рішення перейменувати вул. Садову на честь ОУНівця Василя Кіндрацького.
  • 10 березня 2016 року відкрито меморіальну таблицю в селі Струпків, Коломийського району Івано-Франківської області на будівлі загальноосвітньої школи (вулиця Шевченка, 30), де навчався Василь Кіндрацький.
  • 2 вересня 2019року   на фасаді ліцею в смт. Отинія відкрито меморіальну таблицю Василю Кіндрацькому.

Про  героя  Василя Кіндрацького  знято  документальний фільм  «Кіндрат», де показано героїчний шлях захисника України на війні і  його мирне життя. В основу кінострічки ліг відеоматеріал, який відзняв сам Василь Кіндрацький в зоні АТО. Змалювати портрет Героя взявся його бойовий побратим, тернопільський письменник Борис Гуменюк. Прем'єрний показ фільму відбувся у Києві в лютому 2018 року та   в березні  2018р. в м. Миколаїв, Львівської  обл.,   та с. Струпків Коломийського району, де  народився  герой.

Про  нього написано  багато статей. Побратим  і  друг  Василя,  письменник Борис Гуменюк  присвятив  йому  вірш «Памяті  Кіндрата»

“Книга пам’яті полеглих за Україну”

Фото без опису    Фото без опису

Фото без опису          Фото без опису