Семанюк Василь

Старший лейтенант

11.11.1979 – 29.05.2014

Семанюк Василь Васильович - інспектор - черговий чергової частини спеціальної роти міліції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, старший лейтенант міліції.

Народився 11 листопада 1979 року в селі Нижня Велесниця Коломийського району Івано-Франківської області. Закінчив початкову школу села Нижня Велесниця Коломийського району, у 1996 році - загальноосвітню школу села Виноград Коломийського району, потім - Вище художнє професійне училище №3 міста Івано-Франківськ та здобув професію «Столяр з виробництва художніх меблів».

З 16 грудня 1997 року по 11 червня 1999 року проходив строкову військову службу у 1-ій окремій бригаді морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України (село Краснокам‘янка (Феодосія-13) Феодосійської міської ради Автономної Республіки Крим).

З жовтня 2000 року проходив службу в органах внутрішніх справ. Закінчив Чернівецьке училище професійної підготовки працівників міліції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області.

З березня 2001 року по 2010 рік проходив службу на посадах міліціонера і міліціонера-водія окремої роти міліції швидкого реагування «Беркут» Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області.

У 2010 році заочно закінчив Приватний вищий навчальний заклад «Галицька академія» міста Івано-Франківськ.

З 2010 року по березень 2014 року - інспектор – черговий чергової частини роти міліції особливого призначення «Беркут» Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області. З березня 2014 року - черговий чергової частини спеціальної роти міліції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області.

З квітня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

29 травня 2014 року старший лейтенант міліції Василь Семанюк разом з іншими бійцями івано-франківської спецроти міліції мав повертатись із зони проведення АТО на відпочинок. Близько 12:30, гелікоптер Мі-8МТ (борт «16») Національної гвардії України, на борту якого перебували прикарпатські правоохоронці, після злету з майданчику на горі Карачун, був обстріляний із лісосмуги та підбитий терористами з ПЗРК. Під час падіння вибухнули паливні баки. Внаслідок події загинуло 12 чоловік, серед яких і  старший лейтенант Василь Семанюк.

2 червня 2014 року похований на території Меморіального скверу міста Івано-Франківськ.

Залишились батьки, дружина та донька.

Нагороди

• Указом Президента України від 20 червня 2014 року № 543/2014 «Про відзначення державними нагородами України», за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу, було нагороджено орденом «За мужність» І ступеня:

Семанюка Василя Васильовича (посмертно) — старшого лейтенанта міліції.

Вшанування пам'яті

• 14 листопада 2014 року на Донеччині поблизу Слов'янська було урочисто відкрито і освячено перший меморіал жертвам «неоголошеної війни» на сході Україні — пам'ятний хрест, встановлений неподалік від місця, де впав збитий терористами вертоліт Мі-8МТ.
  • 16 лютого 2015 року в місті Івано-Франківськ на фасаді будівлі Вищого художнього професійного училища №3 (вулиця Джохара Дудаєва, 35)
  • 21 травня 2015 року в селі Виноград Коломийського району на фасаді будівлі загальноосвітньої школи (вулиця Українська, 17), де навчався Василь Семанюк, йому відкриті меморіальні дошки.
  • 8 листопада 2019р, на сесії міської ради ІваноФранківська           Семанюку Василю Васильовичу  посмерто присвоїли звання “Почесний  Громадянин міста Івано-Франківськ”

“Книга пам’яті полеглих за Україну”

Фото без опису                             Фото без опису

Фото без опису                       Фото без опису