Остап'юк Петро

Народився 14 червня 1988 року в селі Торговиця, Коломийського району, Івано-Франківської області. З 1994 року по 2005 рік вчився в Торговицькій ЗШ.

З вересня 2005 р. навчався у Івано-Франківському коледжі фізичного виховання (за власним бажанням перервавши навчання з 26 квітня 2007-го до 16 квітня 2008 р. для проходження строкової військової служби у Збройних Силах України), 2009 р. здобув диплом за спеціальністю "Викладач фізичної культури".

Займався волейболом, був активним учасником спортивних змагань. Любив рибалити, ходити в гори.

З вересня того ж року проходив службу в органах внутрішніх справ на посаді міліціонера роти міліції особливого призначення "Беркут" УМВС України в Івано-Франківській області (з березня 2014 р. - спеціальна рота міліції УМВС України в Івано-Франківській області).
З квітня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

29 травня 2014 року старшина міліції Петро Остап'юк разом з іншими бійцями івано-франківської спецроти міліції мав повертатись із зони проведення АТО на відпочинок. Близько 12:30, гелікоптер Мі-8МТ (борт «16») Національної гвардії України, на борту якого перебували прикарпатські правоохоронці, після злету з майданчику на горі Карачун, був обстріляний із лісосмуги та підбитий терористами з ПЗРК. Під час падіння вибухнули паливні баки. В результаті події загинуло 12 чоловік серед них і старшина Петро Остап'юк.

1 червня в Івано-Франківську прощались з п'ятьма прикарпатськими правоохоронцями. Тіло Петра Остап'юка через обстріли змогли вивезти до Харкова лише 3 червня, і з ним прощались окремо. 5 червня пройшло велелюдне прощання біля приміщення обласного УМВС.

6 червня 2014 року похований у рідному селі Торговиця, Коломийського району, Івано-Франківської області.

Залишились батьки, два брати й сестра.

Нагороди

• Указом Президента України від 20 червня 2014 року № 543/2014 «Про відзначення державними нагородами України», за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу, було нагороджено орденом «За мужність» І ступеня:

Остап'юка Петра Володимировича (посмертно) — старшину міліції

• Нагороджений медаллю ВГО «Країна» «За визволення Слов'янська» (посмертно)

Вшанування пам'яті

• 14 листопада 2014 року на Донеччині поблизу Слов'янська було урочисто відкрито і освячено перший меморіал жертвам «неоголошеної війни» на сході Україні — пам'ятний хрест, встановлений неподалік від місця, де впав збитий терористами вертоліт Мі-8МТ.
  • У грудні 2014 року за побажанням батьків Петра Остап'юка у пам'ять про сина його колеги спорудили капличку на подвір'ї батьківського дому.
  • 25 січня 2015 року на будівлі загальноосвітньої школи с. Торговиця урочисто відкрито та освячено меморіальну дошку на честь Петра Остап'юка.
  • У селі Торговиці Коломийського району щороку в січні проходять змагання з волейболу, присвячені пам'яті Петра Остап'юка, в яких бере участь команда його колег з франківської роти поліції особливого призначення.
  • 22 лютого 2018 року в Івано-Франківському коледжі фізичного виховання та спорту, на другому поверсі центрального корпусу, відкрили пам'ятну дошку загиблим в АТО бійцям, випускникам коледжу, серед яких і Петро Остап'юк.

“Книга пам’яті полеглих за Україну”