Яков'як Віктор

Старший сержант міліції Яков'як Віктор Петрович, міліціонер Спеціальної роти міліції УМВС України в Івано-Франківській області.

Народився 9 серпня 1988 року в селі Голосків, Коломийського району, Івано-Франківської області.

У багатодітній сільській родині, був четвертим з п'яти дітей. Один із старших братів Віктора — працівник міліції.

2006 року закінчив Івано-Франківський професійний будівельний ліцей, де здобув спеціальність "Столяр будівельний; паркетник". По тому працював охоронцем. Займався легкою атлетикою.

З квітня 2007 по квітень 2008-го проходив строкову військову службу на посаді стрільця київської окремої конвойної бригади Внутрішніх військ МВС України, в/ч 3066.

З 26 травня 2009 року проходив службу в органах внутрішніх справ, міліціонер окремої роти міліції особливого призначення «Беркут» УМВС України в Івано-Франківській області (з березня 2014 р. - спеціальна рота міліції УМВС України в Івано-Франківській області).

Захоплювався легкою атлетикою, був енергійним, чесним, принциповим, чуйним: сприймав чуже горе, як своє, у будь-якій ситуації швидко знаходив спільну мову з людьми. Збирався створити свою родину.

Під час подій Революції Гідності взимку 2013—2014 виконував завдання з охорони громадського порядку на вулицях Києва.

З березня 2014 року, після розформування «Беркута», — міліціонер спеціальної роти міліції УМВС України в Івано-Франківській області. З квітня брав участь в антитерористичній операції на сході України.

29 травня 2014 року Віктор Яков'як разом з іншими бійцями івано-франківської спецроти міліції мав повертатись із зони проведення АТО на відпочинок. Близько 12:30, гелікоптер Мі-8МТ (борт «16») Національної гвардії України, на борту якого перебували прикарпатські правоохоронці, після злету з майданчику на горі Карачун, був обстріляний із лісосмуги та підбитий терористами з ПЗРК. Під час падіння вибухнули паливні баки. Внаслідок події загинуло 12 чоловік, серед яких і  старший сержант Віктор  Яков'як.

1 червня в Івано-Франківську прощались із загиблими правоохоронцями, на громадянську панахиду прийшли кілька тисяч іванофранквців, весь особовий склад прикарпатської міліції, керівництво міста та області.

2 червня Віктора Яков'яка поховали на кладовищі рідного села.

Залишились батьки-пенсіонери, дві сестри та два брати.

Нагороди

• Указом Президента України від 20 червня 2014 року № 543/2014 «Про відзначення державними нагородами України», за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу, було нагороджено орденом «За мужність» І ступеня:

Яков'яка Віктора Петровича (посмертно) — старшого сержанта міліції.

Вшанування пам'яті

• 14 листопада 2014 року на Донеччині поблизу Слов'янська було урочисто відкрито і освячено перший меморіал жертвам «неоголошеної війни» на сході Україні — пам'ятний хрест, встановлений неподалік від місця, де впав збитий терористами вертоліт Мі-8МТ.
  • У День Гідності та Свободи в Івано-Франківському професійному будівельному ліцеї відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь випускника ліцею Віктора Яков’яка, який загинув 29 травня 2014 року у збитому терористами гелікоптері поблизу гори Карачун, на Донеччині.
  • У с. Голосків, Коломийського району, Івано-Франківської області, на фасаді місцевої школи в грудні 2014року  відкрили меморіальну дошку загиблому в зоні АТО випускнику школи, бійцю спеціальної роти міліції 26-річному Віктору Яков'яку.
  • У грудні 2014 року, враховуючи побажання рідних бійця, міліціонери спорудили на подвір’ї батьківського дому капличку на знак пам’яті про загиблого сина Віктора Яков'яка.

“Книга пам’яті полеглих за Україну”