Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області

Випадок африканської чуми свиней локалізують на Полтавщині

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, на території комунального підприємства Кобеляцької міської ради Полтавського району Полтавської області зареєстровано випадок африканської чуми свиней – 14 голів диких свиней (патологічний матеріал відібрано від диких свиней, що загинули). Звіт про результати  дослідження від 08.04.2024 № 000976 м.п./24 Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області.

21:57:35 12.04.2024

Спеціалісти Держпродспоживслужби провели моніторинг Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей

Кожна людина має права й обов’язки, які забезпечують її соціалізацію. Однак не у всіх цей процес відбувається в сімейному колі; існує вразлива і незахищена категорія людей літнього віку та дітей (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, інші діти)  опіку над якими здійснює держава.

15:03:15 10.04.2024

Випадок африканської чуми свиней у Волинській області

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, на території лісомисливського господарства ДП «Ліси України» Муравищенського лісництва Ківерцівського ЛГ Луцького району Волинської області було виявлено захворювання на африканську чуму диких свиней (1 голова).

10:08:57 09.04.2024

Борщівник Сосновського та методи боротьби з ним

Борщівник Сосновського – це багаторічна рослина родини зонтичних з 2-річним циклом розвитку. Рослина в перші роки не видає пагона, росте в вигляді листя в кущі та збільшує кореневище, на 2-3 рік з’являється трубчатий пагін із декількома суцвіттями. Перецвівши, рослина гине. Скошена рослина, яка не відцвіла, дає пагін на наступний рік, і може жити протягом багатьох років допоки не відцвіте.

16:33:33 08.04.2024

Небезпечний шкідник – вузькозлатка ясенева смарагдова

Вузькозлатка ясенева смарагдова Agrilus planipennis, також в деяких наукових джерелах ясенева смарагдова златка є небезпечним карантинним шкідником який завдає величезної шкоди ясеневим насадженням і природним ясеневим лісам.

08:09:23 08.04.2024

В Держпродспоживслужбі Прикарпаття провели семінар з питань захисту прав споживачів

2–3 квітня 2024 року спеціалісти управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели практичні семінари-навчання для відповідальних осіб за роботу консультаційних центрів районних, міських управлінь, відділів з метою підвищення їхнього рівня знань та професійних навичок.

16:01:46 04.04.2024

До уваги аграріїв: розроблено прогноз розвитку шкідників та хвороб сільгоспкультур у квітні 2024 року

Календарна зима 2023-2024 років була аномально теплою. Протягом  більшої частини зимового періоду перезимівля  озимих культур відбувалася за відсутності снігового покриву, у мерзлоталому ґрунті та при незначній сумі від'ємних температури повітря.

16:01:20 04.04.2024

Вимоги законодавства України щодо провадження господарської діяльності з  вирощування сільськогосподарських культур і торгівлі пестицидами і агрохімікатами.

Останніми роками в області спостерігається порушення законодавства України «Про пестициди та агрохімікати», «Про захист рослин»,  «Про бджільництво», державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», постанови КМУ № 458 від 09.05.2023 р.  при зберіганні, застосуванні та торгівлі пестицидами і агрохімікатами ( хімічних засобів захисту рослин і мінеральних добрив).

13:16:30 04.04.2024

Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин у господарствах Івано-Франківської області в квітні 2024 року

Календарна зима 2023-2024 років, відзначилася аномально теплою погодою. На протязі більшої частини зимового періоду перезимівля  озимих культур відбувалася за відсутності снігового покриву, мерзлоталому ґрунті та при незначній сумі від'ємних температури повітря. За такої не типової зими, ризиком для майбутнього врожаю є інфекційний запас грибкових хвороб та шкідників, умови для перезимівлі яких були сприятливими.

11:05:34 04.04.2024