Правила поведінки на воді в літній період

Дата: 01.06.2022 13:00

Правила поведінки на воді в літній період

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді.

Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила в біду.

Вода приносить багато задоволення людям дисциплінованим, обачним, але вона може завдати багато неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є нехтування правилами безпеки. Зокрема, це купання в необладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. Тому варто пам’ятати, що умовами безпеки є правильний вибір та обладнання місць купання, навчання дорослих і дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил безпечної поведінки на воді.

Знання та виконання правил безпеки є запорукою збереження життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на проведення роз’яснювальної роботи серед дітей щодо дотримання правил безпеки на воді.

Основні правила безпечної поведінки на воді та біля води:

відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;

купатися краще там, де є рятувальні служби;

входити у воду слід неспішно, обережно пробуючи дно ногою;

не плавати наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах;

не купатися i не пірнати в незнайомих місцях;

утримуватися від далеких запливів;

уникати води із швидкою течією;

якщо течія підхопила, не панікувати, а пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;

не купатися довго, краще купатися кілька разів по 20-30 хв.;

не допускати переохолодження, оскільки це головна причина трагічних випадків;

не купатися в нетверезому стані;

не подавати без потреби сигналів про допомогу;

не пірнати під людей і не хапати їх за ноги;

не підпливати до коловоротів;

не стрибати головою вниз у місцях, глибина яких невідома;

не пірнати з містків, дамб, дерев, високих берегів;

не купатися біля крутих, зарослих густою рослинністю берегів;

діти повинні купатися обов'язково тільки під наглядом дорослих;

вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;

обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія.

Варто пам'ятати: дотримання зазначених правил та вимог безпеки дозволить Вам уникнути нещасних випадків під час відпочинку біля водних об'єктів.

Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей і не нехтуйте застереженнями. Від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо.

Нехай Ваш відпочинок буде здоровим, радісним, безпечним.

Інформація підготовлена відділом житлово-комунального господарства, інвестицій та соціально-економічного розвитку