Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Вимоги до роздрібної торгівлі пестицидами і агрохімікатами  

Дата: 18.05.2022 09:04
Кількість переглядів: 852

Вимоги

до роздрібної торгівлі пестицидами і агрохімікатами

 Фото без опису

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

           До провадження господарської діяльності з торгівлі пестицидами і агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) законодавством встановлені кваліфікаційні та особливі вимоги.

          Водночас не забувайте! 

Агрохімікати — по суті, органічні, мінеральні, бактеріальні та хімічні речовини (призначені для підвищення родючості ґрунту, врожайності сільськогосподарських культур та поліпшення якості рослинної продукції).

А пестициди — взагалі токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, (призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів), які можуть уражати рослини, тварин, людей. Тому, як при їх  зберіганні, так і при торгівлі, слід дотримуватися низки умов дозвільного характеру.

          По-перше, торгувати на території України можна тільки пестицидами й агрохімікатами, що пройшли державну реєстрацію (ч. 2 ст. 4 Закону про пестициди) і внесені до «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

          По-друге, ще потрібно, щоб склад, на якому зберігаються агрохімікати та пестициди, відповідав вимогам  ДСП 8.8.1.2.001-98. У вас має бути на склад, де зберігаються пестициди та агрохімікатисанітарний паспорт  (п. 5.1.21 ДСП 8.8. 1.2.001-98).

          По-третє, суб’єкт господарювання при провадженні торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) повинен дотримуватись вимог Законів України:

     “Про пестициди і агрохімікати;

     “Про захист рослин;

      постанови КМ України від 18. 09.1995 року № 746 “Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами”.

  Оскільки пестициди, в більшості, хімічні токсичні речовини, тому транспортування, зберігання, застосування, утилізація, знищення та знешкодження пестицидів і агрохімікатів та торгівля ними здійснюються відповідно до вимог, встановлених чинним законодавством, санітарними правилами транспортування, зберігання і застосування пестицидів і агрохімікатів та іншими нормативними актами.

Після набрання чинності ще у 2015 році «оновленим» Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності», торгівля пестицидами та агрохімікатами (регуляторами росту рослин)  ліцензуванню не підлягає. Вимоги про отримання ліцензії на торгівлю пестицидами тепер немає ані в ст. 7  Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», ані в ст. 9 Закону України «Про пестициди і агрохімікати».

Реалізувати  на території  України можна тільки пестициди й агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію (ч. 2 ст. 4 Закону  України «Про пестициди і агрохімікати»). Тими, що внесені до Реєстру пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні .

Згідно з ч. 2 ст. 11 Закону  України «Про пестициди і агрохімікати» особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів та агрохімікатів і торгівлею, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із такими речовинами.

Допуски видаються після проходження медичного огляду та спеціального навчання. Порядок видачі цього документа затверджений постановою КМУ від 18.09.95 р. № 746.

Продаж населенню пестицидів і агрохімікатів здійснюється у дрібно-фасованому  вигляді.  Кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією щодо її застосування із зазначенням культур та об’єктів, для оброблення яких призначено пестициди і агрохімікати, способів, норм і кратності використання, термінів вичікування (для пестицидів), заборони та обмеження на застосування, способів і засобів знешкодження пестицидів та агрохімікатів, а також заходів безпеки під час роботи, транспортування і зберігання, ліквідації аварійних ситуацій та їх наслідків, заходів подання першої медичної допомоги у разі отруєння.

Субєкт господарювання повинен вести облік наявності і використання пестицидів та агрохімікатів (тільки регуляторів росту рослин) у прибутково-видаткових книгах (журналах) (Додаток 6 до Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98) і подавати статистичну звітність за затвердженими Державною службою статистики формами відповідно до Порядку державного обліку наявності та використання пестицидів і агрохімікатів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 1995 р. № 881;

Розфасування пестицидів і агрохімікатів може здійснюватися лише за наявності дозволу його виробника або власника знака для товарів і послуг.

Кожна партія завезених для продажу пестицидів повинна мати сертифікат відповідності.

 

Забороняється реалізація пестицидів і агрохімікатів:

-  разом з іншими товарами (особливо, молочними, м’ясними, хлібобулочними товарами, продуктами для дитячого та дієтичного харчування);

- незареєстрованих у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

 

Заборонена  реалізація підроблених, фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів. Згідно Закону України «Про пестициди та агрохімікати» – фальсифіковані пестициди і агрохімікати – продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів і агрохімікатів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.

Підроблені пестициди й агрохімікати шкідливі для здоров’я, небезпечні для довкілля, токсичні для врожаїв, крім того використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів є порушенням та  тягне за собою   цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Адміністративне стягненням у вигляді штрафу на сьогодні становить для громадян –  до сорока неоподаткованих мінімумів доходів, на посадових осіб – до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 

Шановні підприємці! Дотримуйтесь правил торгівлі пестицидами  і агрохімікатами , адже від вас залежить здоров’я людей, чистота довкілля та якість вирощених на присадибних ділянках продуктів харчування.

 

У разі виникнення питань звертайтеся  до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління  Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Івано-Франківський район, с.Підлужжя, вул.Шевченка,1 за телефоном (0342) 78 – 76 – 67,  електронна адреса: fitobezpeka.if@vetif.gov.ua

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора