Шановні жителі та гості громади!

Дата: 18.03.2022 10:13

Шановні жителі та гості громади!

Отинійська селищна рада закликає жителів і гостей громади суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі. Просимо не допускати виникнення пожеж в екосистемах, берегти унікальну флору і фауну, так-як щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі.

Причиною 90 % пожеж в природних екосистемах є діяльність людини. У вихідні і святкові дні ліс відвідує велика кількість громадян, що призводить до різкого зростання джерел вогню.

Причиною багатьох пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, блискавки, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

Наголошуємо: спалювання листя, гілля, побутових відходів поблизу будинків створює загрозу життю і здоров'ю оточуючих, може призвести до втрати майна та виникнення пожеж у природних екосистемах і на відкритих територіях.

Дотримуйтесь наступних правил пожежної безпеки:

не кидайте не загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку;

розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару ґрунту майданчику;

не випалюйте сміття та суху траву на присадибних ділянках;

не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями;

слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем;

пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею;

не залишайте непогашеними багаття в лісі;

покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління.

За шкоду завдану довкіллю та здоров’ю людей порушник несе як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, відповідно до вимог чинних законодавчих та нормативних актів.

Тому, обов’язково дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не наражайте себе на небезпеку.

Якщо ж виникла надзвичайна ситуація або пожежа – негайно телефонуйте за номером „101”!