Діяльність підприємств енергетичної галузі

Дата: 21.12.2021 10:55

Діяльність підприємств енергетичної галузі

Головне управління статистики інформує. Підприємствами електроенергетичної галузі Івано-Франківщини у січні–жовтні 2021р. реалізовано промислової продукції на 20,5 млрд.грн або 27,1% загальнообласного обсягу.

У січні–жовтні п.р. вироблено 6,9 млрд.кВт·год електроенергії, що становить 5,7% загальних обсягів виробництва електроенергії в Україні (у січні–жовтні 2020р.5,3 млрд.кВт·год та 4,7% відповідно).

Вагомі обсяги виробництва електроенергії забезпечують теплові електростанції, якими щорічно генерується понад 1217% загальнодержавного обсягу електроенергії, виробленої тепловими станціями. Водночас зростає роль електростанцій, що використовують альтернативні джерела енергії (сонячні та гідроелектростанції), виробництво електроенергії якими у 2020р. порівняно з 2019р. збільшено у 2 рази. Частка обласного виробництва електроенергії сонячними електростанціями в Україні складає 5–6%.

Підприємствами енергетичного комплексу протягом січня–вересня п.р. освоєно 773,9 млн.грн капітальних інвестицій, що складає 27,1% обсягу капітальних інвестицій у промисловість або 13,4% їх загальнообласного обсягу.

На підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у січні–жовтні 2021р. було зайнято 8,5 тис. осіб або 20% працюючих у промисловості області. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників склала 15769 грн, що на 33,6% перевищує середній розмір заробітної плати в економіці області.

Довідково: Згідно з указом Президента України від 12 листопада 1993 року День енергетика щорічно відзначається 22 грудня.