ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ НОВОГО РОКУ ТА РІЗДВА ХРИСТОВОГО

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ НОВОГО РОКУ ТА

РІЗДВА ХРИСТОВОГО

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. Оселі   прикрасять Новорічні ялинки – неодмінні атрибути цього свята. Однак, поряд із позитивними емоціями, при недотриманні елементарних вимог правил пожежної безпеки, лісові красуні можуть зіпсувати святковий настрій, часто недотримання правил безпеки під час Новорічних свят може стати причиною трагедії.

Отже, якщо ви хочете весело і без пригод відпочити, зверніть увагу на деякі правила під час підготовки до домашньої урочистості.

ялинка повинна бути встановлена на стійкій основі;

- ялинку забороняється встановлювати на шляхах евакуації;

- не встановлюйте ялинку на високій підставці (стілець, табуретка, журнальний столик та ін.);

- поставте стовбур ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його;

- за відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення тощо) проведення святкувань повинно проводитися тільки впродовж світлового дня;

- мінімальна відстань від місця, де встановлена ялинка, до опалювальних приладів і легкозаймистих речей, портьєр і т.д., повинна становити не менше 1,5 метра;

- не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею і целулоїдними іграшками,

-  використовуйте електричні гірлянди промислового виробництва;

- у приміщенні, де встановлена ялинка, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;

- якщо ялинка засохла, викиньте її, тому що вона може спалахнути, як факел;

- пам’ятайте: особливо небезпечним на ялинці є золотаво-сріблястий дощик з   алюмінієвої фольги (навіть якщо він фабричного виготовлення), який може замкнути електрогірлянду;

- не одягайте дітей в костюми з вати, марлі, паперу та інших легкозаймистих матеріалі;.

- ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням правил улаштування    електроприладів;

- при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок,   іскри) її потрібно терміново вимкнути;

-  не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам.

Якщо ялинка вже спалахнула - необхідно швидко знеструмити гірлянди, які на ялинці, та взяти ковдру, рядно, намочити їх у воді й накрити ялинку або просто залити її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером „101”.

Пам’ятайте, що в приміщенні, де встановлена ялинка, необхідно обладнати протипожежний куточок, в якому мають бути вогнегасники, вода і спеціальні ковдри, виходи і проходи в цьому приміщенні повинні бути вільні.

Використання піротехнічних виробів:

Феєрверки, петарди, ракети та інші вибухові “іграшки” завжди притягували до себе увагу не тільки дітвори, а й дорослих. Але з кожним роком збільшується кількість людей, що отримують від цих забав каліцтво, термічні опіки, різні травми. Дуже часто це трапляється внаслідок необережного, неправильного та безграмотного користування піротехнічними виробами.

- купуйте лише ліцензовані піротехнічні вироби;
 - використовуйте їх відповідно до інструкцій, розміщених на виробі ;
 - застерігаємо, що користування такими приладами в приміщенні категорично забороняється;
 - звертаємо увагу батьків - пам'ятайте: в жодному разі не залишайте сірники;

запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим гратися з такими іграшками;
      - піротехніку не можна зберігати поблизу приладів опалення (батарей, газових,

електричних плит), не варто носити вогненебезпечні вироби у кишенях.

Радісних, веселих, а головне – БЕЗПЕЧНИХ Вам свят!