Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Пам’ятайте про небезпеку африканської чуми свиней

Дата: 05.10.2021 14:38
Кількість переглядів: 363

Пам’ятайте про небезпеку африканської чуми свиней.

 

                                         Фото без опису

 

З настанням сезону збирання грибів значно посилюється небезпека занесення із дикої фауни до індивідуальних господарств населення та свиногосподарств збудника африканської чуми свиней.

 

Африканська чума свиней (АЧС) – небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких свиней, що характеризується гарячкою, синюшністю шкіри та крововиливами у внутрішніх органах.

Вірус надзвичайно стійкий до високої температури і може зберігатися протягом тривалого часу в тушах свиней, крові, фекаліях, у замороженому чи копченому м’ясі.

Ефективні засоби профілактики африканської чуми, як-то вакцинація, відсутні. Для людини вірус африканської чуми свиней - безпечний.

АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин.

На сьогодні АЧС – чи не найнебезпечніша з усіх хвороб свиней, оскільки її занесення супроводжується:

  • високою смертністю серед ураженого поголів’я і значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини й необхідністю знищувати усе інфіковане поголів’я (навіть потенційно) або поголів’я в населених пунктах у зоні захисту;

  • запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств та обмежень у сфері торгівлі продукцією свинарства, що впливає на ціни та доступність свинини для споживачів;

  • комплексом витрат на проведення моніторингових і діагностичних досліджень, на організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, втратами через міжнародні торговельні обмеження, що запроваджуються для недопущення розповсюдження АЧС.

Для недопущення зараження вірусом АЧС своїх тварин необхідно дотримуватись таких правил:

  • по можливості утримуйтесь від відвідування лісів, лісосмуг без нагальної потреби;

  • після перебування в лісі обов’язково ретельно вимийте і продезінфікуйте взуття та одяг;

  • при виявлення трупів тварин, у жодному випадку не чіпайте їх та повідомляйте про знахідку територіальні підрозділи Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області;

  • якщо господар мисливець або має постійний контакт з дикою фауною, слід відмовитись від утримання свиней в приватному господарстві!

Шановні власники тварин!  При найменших ознаках захворювання свиней у ваших господарствах, а також про всі інші випадки терміново повідомляйте територіальні органи Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області або ж спеціалістів ветеринарної медицини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора