ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Дата: 14.09.2021 08:29

ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

В Івано-Франківській області діє обласна комплексна Програма соціального захисту населення Івано-Франківської області у 2017-2020 роках, затверджена рішенням обласної ради від 23.12.2016 № 402-12/2016 (зі змінами), в якій передбачено ряд заходів, спрямованих на протидію домашньому насильству, в тому числі навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів установ і закладів системи соціального захисту населення, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виготовлення та розповсюдження інформаційної продукції, проведення широких інформаційних кампаній та проходження корекційних програм особам, які вчинили домашнє насильство.

Для надання допомоги сім’ям із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі особам, які постраждали від домашнього насильства, в області працює:

Центр соціально-психологічної допомоги у селищі Верховина на ліжко-місць, який надає цим особам тимчасовий притулок, харчування, соціальні, психологічні і юридичні послуги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі особам, які потерпіли від домашнього насильства;

На базі Коломийської організації Червоного Хреста України функціонують відокремлені кімнати для осіб, постраждалих від домашнього насильства;

Обласний центр соціальної підтримки дітей Івано-Франківської обласної ради в м. Тлумачі, у якому передбачені ліжко-місця для дітей, постраждалих від домашнього насильства;

Кризова кімната тимчасового перебування для осіб, постраждалих від домашнього насильства, яка створена ГО «ДОМ48/24».

Також при Будинку нічного перебування в м. Івано-Франківську відведено кімнати на ліжко-місця в кожній для тимчасового перебування осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Створено мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі при:

Верховинському селищному центрі соціальних служб;

Івано-Франківському міському центрі соціальних служб;

Калуському міському центрі соціальних служб;

Богородчанському центрі надання соціальних послух;

Рогатинському міському центрі соціальних служб.