Дата: 13.09.2021 16:29

VI обласне свято народної хореографії,

присвячене 100 річчю з дня народження

народного артиста України Володимира Петрика «Прикарпатські візерунки»

12 вересня 2021 року у с. Ворона відбулося традиційне VI обласне свято народної хореографії, присвячене 100 річчю з дня народження народного артиста України Володимира Петрика «Прикарпатські візерунки». Цього дня зібралася громада, гості та запрошені, щоб віддати данину шани і поваги непересічній особистості, видатному земляку, балетмейстеру, танцюристу, художньому керівнику, улюбленцеві хореографічної еліти України, людині безмірного таланту і великому патріоту Володимиру Петрику.

Після богослужіння у місцевому храмі громада, родичі та гості пішою ходою пройшли на місцеве кладовище, де похований Володимир Васильович. Отець Юрій відслужив панахиду. Ділилися спогадами про талановитого митця колишній сільський голова Людмила Козак, яка доклала чимало зусиль, щоб свято «Прикарпатські візерунки» проходило саме на малій Батьківщині Маестро Петрика. Про спільні роки роботи у гуцульському ансамблі пісні і танцю обласної філармонії і особистість Володимира Петрика розповіла виконуюча обов’язки генерального директора та художнього керівника Івано-Франківського національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», заслужений діяч мистецтв України Ярослава Собко. Колектив національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» виконав улюблені пісні Володимира Васильовича.

Основне дійство відбувалося на подвір’ї Воронського ліцею.

На свято завітали поважні гості : Мирослав Петрик – син Володимира Петрика. Любомир Глушков – голова Коломийської районної державної адміністрації, Ганна Кравчук – заступник голови Коломийської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Олександр Левицький, декан Отинійський Коломийської єпархії Української греко-католицької церкви протопресвітер, отець мітрат Василь Мельничук, Отинійський селищний голова Олег Савчук.

Молитовно благословили свято декан Отинійський Коломийської єпархії Української греко -католицької церкви протопресвітер, отець мітрат Василь Мельничук та адміністратор парафії Успіння Пресвятої Богородиці Коломийської єпархії Української греко-католицької церкви с. Ворона отець Юрій Боєчко. З вітальним словом виступили син Мирослав, голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков, виконуюча обов’язки генерального директора та художнього керівника Івано-Франківського національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», заслужений діяч мистецтв України Ярослава Собко, головний балетмейстер національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», народний артист України Іван Курилюк, депутат обласної ради Олександр Левицький, Отинійський селищний голова Олег Савчук. За активну громадську позицію та сприяння в організації свята нагороджені подяками селищної ради Марія Вексей – директор Воронського ліцею, о. Юрій Боєчко - адміністратор парафії Успіння Пресвятої Богородиці Коломийської єпархії Української греко-католицької церкви с. Ворона, Світлана Кондрат – староста Воронського старостинського округу, Сергій Вексей – депутат Отинійської селищної ради.

Мистецьку програму традиційно розпочав Івано-Франківський національний академічний ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» з яким тісно пов’язаний життєвий та творчий шлях Володимира Петрика. Щирими оплесками вітали глядачі виступи зразкового ансамблю танцю «Калинонька» Будинку культури с. Радча, ансамблю танцю «Калинові барви» Будинку культури с. Чукалівка, ансамблю народного танцю «Вихор» Палацу культури «Прометей» м. Бурштин, зразкового ансамблю танцю «Дивоцвіт» Будинку культури с. Задністрянське, народного аматорського ансамблю танцю «Тисменичанка» Народного дому м. Тисмениця, зразкового художнього колективу ансамблю танцю «Ярославна» м. Галич, зразкового хореографічного колективу «Пролісок» Будинку культури с. П’ядики, танцювального колективу «Барви Карпат» клубу с. Верхній Вербіж, народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Прикарпаття» Будинку культури смт. Отинія, хореографічного колективу «Мрія» Будинку культури с. Лісний Хлібичин, хореографічного колективу «Мереживо» Будинку культури с. Виноград, танцювальних колективів «Козачата» та «Любисток» Струпківського ліцею. Ну і звичайно окрасою свята став виступ господарів свята – народного аматорського хореографічного колективу «Тайстра» клуб с. Ворона під незмінним керівництвом Світлани Кобилянської. По завершенні мистецької програми у сільському клубі всі бажаючі мали можливість потанцювати на народній забаві.

Дякуємо всім керівникам колективів за титанічну щоденну працю в оволодінні майстерністю народного танцю і популяризацію хореографічного мистецтва. Дякуємо гостинній воронській громаді та всім, хто долучився до вшанування 100 річного ювілею від дня народження народного артиста України, видатного українця, людини-легенди Прикарпаття - Володимира Петрика. Справа його життя живе і житиме й надалі.