ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ!

Дата: 13.07.2021 15:53

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ!

Отинійська селищна рада рекомендує вжити заходів щодо забезпечення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці при виконані робіт в сільському господарстві.

Згідно з Законом України «Про охорону праці», роботодавець повинен забезпечити реалізацію конституційного права працівників на належні, безпечні i здорові умови праці, збереження ïx життя i здоров’я в процесі трудової діяльності.

Необхідно звернути особливу увагу на правильну організацію праці та дотримання вимог безпеки під час агротехнічних робіт, справність машин i механізмів, які працюють в технологічному процесі.

Не дозволяється:

експлуатація несправних машин та обладнання;

експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою a6o з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі;

перебування працівників у кузові автомашини або тракторному причепі під час заповнення ïx технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування;

використання машин для роботи з пестицидами з недостатнім ущільненням з’єднань;

перевезення пестицидів та протруєного насіння разом з харчовими продуктами, кормами;

використання для протруювання насіння обладнання, агрегатів, комплексів i токів, які призначені для післязбиральної очистки та зберігання продовольчого i фуражного зерна;

сівачам працювати на навісних сівалках;

використання для зберігання продуктів, фуражу, води тощо тари від мінеральних добрив та пестицидів;

експлуатація машин i обладнання без захисних огорож.

Транспортування, зберігання та застосування пестицидів необхідно здійснювати з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати». Потрібно виключати прямий контакт обслуговуючого персоналу з оброблюваним продуктом, особливо у завальних ямах i бункерах.

Працівникам не дозволяється перебувати у зоні можливого pyxy маркерів a6o навісних машин під час розвертання MTA.

Пересування машин i агрегатів до місця роботи i під час виконання робіт повинно здійснюватися відповідно до розроблених маршрутів i технологій.

Здійснювати переміщення на тракторі чи комбайні по дорогах чи в полі дозволено лише механізатору.

Працівникам заборонено підніматися o спускатись з машини під час ïї руху.

Завантаження сівалок повинно бути механізованим. Ручне завантаження допускається лише за умови вимкнення двигуна трактора.

Під час pyхy агрегату не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох o більше сівалок.

Замінювати, очищати, регулювати, ремонтувати робочі органи машин i знарядь необхідно при вимкненому двигуні трактора, а на навісних машинах, які перебувають у піднятому стані, після вжиття заходів, що запобігають ïx самовільному опусканню.

Під час проведення технічного обслуговування електрифікованих машин i обладнання необхідно зупинити ïx i відключити напругу.

Працівники, які працюють на електрифікованих машинах, допускаються до роботи після проходження інструктажу з електробезпеки з оформленням у журналі реєстрації інструктажів з охорони праці i присвоєння I групи з електробезпеки.

Необхідно проводити перевірку технічного стану машин, які випускаються на лінію.

Допускати до управління машинами працівників, які мають посвідчення на право керування машинами відповідної категорії.

Причіпні до трактора машини обладнати страхувальними тросами чи ланцюгами.

Дотримуватись вимог електробезпеки:

забезпечити підприємство електротехнічними працівниками з відповідною групою допуску по електробезпеці;

встановити попереджувальні знаки та написи електробезпеки;

провести перевірки опорів заземлення;

застосовувати калібровані плавкі вставки запобіжників.

Забезпечити дотримання вимог безпеки:

під час перевезення працівників до місця роботи;

під час робіт у темну пору;

під час вивантаження та навантаження вантажів;

під час ремонту техніки в польових умовах.

Заборонити:

відпочинок у невстановлених місцях;

вживання алкоголю.

Рекомендуємо провести позачергові навчання (інструктажі) з усіма працівниками сільськогосподарських підприємств з питань техніки безпеки, пожежної безпеки, електробезпеки і відповідну роз’яснювальну роботу.