Офіс децентралізації Івано-Франківської ОДА

Офіс децентралізації Івано-Франківської ОДА 15 травня 2023 року в департаменті економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації відбулася робоча зустріч заступника директора департаменту Володимира Поповича та фахівців департаменту з головою Отинійської селищної територіальної громади Олегом Савчуком і начальником відділу житлово-комунального господарства, інвестицій та соціально-економічного розвитку громади Лілією Паньків.

10:33 16.05.2023

Одна з небагатьох хвороб, проти якої відсутні ліки

Поліомієліт —  вірусна хвороба, що може викликати  параліч і призвести до смерті. Хворобу викликають віруси, що потрапляють до здорової нещепленої людини через немиті руки та іноді через брудну воду. В переважній більшості (більше 70%) поширюють хворобу люди, які ознак хвороби не проявляють, проте виділяють вірус. Зустрітися з вірусом поліомієліту можуть усі — і дорослі, і діти. Проте чому хворіють в основному діти раннього віку? Тут одночасно спрацьовують два важливих фактори. Недотримання гігієни, а також відсутність щеплень із причин (відмова, протипоказ і т.д.). Про ефективність щеплень проти поліомієліту вказує відсутність такої хвороби в країнах де щеплено більше 95% населення, а також те, що хто отримав бодай декілька щеплень - залишаються захищеними на все життя.

14:04 11.05.2023