В Отинійській селищній раді пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії
В Отинійській селищній раді за участю представників Коломийського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Коломийського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, Коломийського РУ ГУ ДСНС в Івано-Франківській області, Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, завідуючого Отинійською державною дільничною лікарнею ветеринарної медицини КІША Ігоря Степановича, головного лікаря КНП «Отинійська районна лікарня» Отинійської селищної ради КУЛЬЧИЦЬКОГО Віктора Володимировича, старости Ліснохлібичинського старостинського округу БОДНАРУКА Віктора Степановича 21.08.2024 пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.
Відповідно до інформації Коломийського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у лісовій смузі біля с. Лісна Слобідка Коршівської сільської територіальної громади Коломийського району Івано-Франківської області (близько 2,5 км від населеного пункту) були знайдені трупи свиней.
Коломийським управлінням створено робочу групи із спеціалістів Головного управління, Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, представників органів місцевого самоврядування, яка здійснила виїзд на місця знайдених трупів тварин та повідомила про даний випадок органи Національної поліції.
Проведені дослідження патологічного матеріалу на африканську чуму свиней дали позитивний результат.
Відповідно до рішення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної при Коломийській районній державній адміністрації від 14.08.2024 визначено зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища, в яку входить населений пункт Лісний Хлібичин Отинійської селищної територіальної громади.
З метою ліквідації, локалізації та недопущення поширення збудника африканської чуми свиней, місцева державна надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила:
Провести клінічний огляд свиней та вилучення, з особистих селянських господарств населеного пункту Лісний Хлібичин Отинійської селищної територіальної громади, всіх клінічно здорових тварин, для здійснення забою на визначених підприємствах.
Провести вилучення, умертвіння безкровним методом та захоронення свиней на визначеному місці, які не підлягають забою, з особистих селянських господарств населеного пункту Лісний Хлібичин Отинійської селищної територіальної громади на визначеному місці.
Після забою свиней провести відбір проб від не менше 10% забитих тварин та здійснити доставку відібраних проб до Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для лабораторних досліджень (випробувань) на африканську чуму свиней.
Провести дезінфекцію місця захоронення вилучених тварин, які не підлягають забою, техніки та транспортних засобів задіяних у заходах.
Відшкодувати фізичним особам – власникам особистих селянських господарств, жителям с. Лісний Хлібичин Отинійської селищної територіальної громади Коломийського району Івано-Франківської області вартість вилучених свиней під час проведення заходів з ліквідації та недопущення поширення африканської чуми свиней відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів, та переліку послуг спеціалістів ветеринарної медицини, які провадять ветеринарну практику, за здійснення обов'язкових або необхідних протиепізоотичних заходів та розмірів їх оплати» від 23.04.2008 № 413.
Довідково. Африканська чума свиней (Pestis africana suum, хвороба Монтгомері) - контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків.
Збудник АЧС - вірус, що містить ДНК, належить до родини Asfarviridae роду Asfivirus. Віріони - сферичної форми діаметром 175-215 нм. Вірус стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища: гине при температурі 60 °С протягом 30 хв.; у трупах свиней зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин - до 155 діб, копченій шинці - до 6 місяців, у ґрунті та гною - до 3 місяців, у солонині - до 1 року; заморожування консервує вірус.
Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини!