Цьогоріч основному державному документу, Конституції України, виповнюється 28 років
Конституцією будь-якої країни по-суті є збірка правил, що слугують для визначення її політичного устрою, повноважень керівних інституцій, а також громадянських прав і обов’язків. Часто Конституцію іменують Основним законом, бо вона займає верховну позицію над усіма іншими законами. Для багатьох країн прийняття Конституції пов’язано з революціями чи визвольними війнами, для інших воно стало вирішальним кроком на шляху до суверенітету. Не є виключенням і Україна — нашу Конституцію було прийнято на п’ятому році незалежності.
Трохи історичної довідки:
- Сталося це о 9:18 ранку 28 червня 1996 року
- Перший трилер в Україні – конституційний!
Щороку цей день є вихідним в Україні згідно зі статтею 73 Кодексу законів про працю України. Проте через дію воєнного стану та повномасштабну війну набули чинності норми, прописані у статті 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», де прописано, що всі додаткові вихідні в країні скасовуються. Оскільки 2024 року День Конституції України припадає на п'ятницю, він буде робочим.
День Конституції України є сильним об’єднуючим фактором для населення країни, адже під час прийняття документу змогли дійти згоди навіть найзапекліші політичні опоненти. Отже, й суспільству Конституція надає можливість порозумітися якщо не з усіх, то з більшості суперечливих питань
«Засади ухвалення Конституції України є засадами нашої боротьби зараз. Пояснюють, чому і за що ми б’ємося. Це право українського народу на самовизначення, всенародно схвалена незалежність України, незворотність її шляху до Європи. Це відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями»
З Днем Конституції України!
Слава Україні!