Отинійська селищна рада
Коломийського району Івано-Франківської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Сорок вісім нових Центрів життєстійкості відкрилися по всій Україні та приймають відвідувачів

Дата: 09.05.2024 08:28
Кількість переглядів: 74

З 1 травня Центри життєстійкості запрацювали у 22 областях України. Всього таких просторів наразі 68. Ще 132 запрацюють упродовж року. Кожен такий Центр облаштований за принципами доступності та безбар’єрності – аби кожен житель громади міг прийти і отримати тут необхідну підтримку.

З-поміж відкритих Центрів двоє відкрилися у релокованих громадах - Сартанській (Донецька область) – на Львівщині та Мелітопольській (Запорізька область) – у Запоріжжі.

“Ми маємо Центри життєстійкості, які надають послуги вже по всій Україні. Зокрема, у прифронтових зонах, на деокупованих територіях, у вимушено переміщених громадах. Усі ці осередки – це насамперед люди, які знаходять опору, морально відновлюються та разом вчаться бути стійкими. Наша амбітна мета як Міністерства – щоб кожен, незалежно від місця проживання, мав доступ до такого простору,” – розповіла Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

За даними дослідження психічного здоров’я українців компанії Gradus (березень 2024), 77% опитаних переживали останнім часом стрес або сильну знервованість. Найпоширеніші емоції у людей, незалежно від місця проживання, – втома та напруженість. При цьому, рівень надії знижується.

Центри життєстійкості, ініційовані Мінсоцполітики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Олени Зеленської – відповідь на цю проблему.

Мета роботи таких просторів – допомогти кожному мешканцю громади долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в активне життя.

Активності та тренінги Центрів життєстійкості спрямовані на ветеранів, військових та їхніх рідних, вимушених переселенців, сім’ї з дітьми. При цьому, кожна людина, якій потрібна консультація психолога, група взаємопідтримки, або допомога з різних соціальних питань, також може отримати тут необхідну підтримку.

Список та адреси діючих Центрів життєстійкості доступні на сайті Мінсоцполітики.

https://www.msp.gov.ua/.../gromadi-do-uchasti-v-programi...

Довідково

Програма життєстійкості є експериментальним проектом і реалізується Міністерством соціальної політики України з 1 січня 2024 року. Наразі до неї приєдналися 153 громади. Ще близько 50 громад Міністерство планує долучити до кінця року.

Міжнародними партнерами проекту є фонди ЮНІСЕФ та ВООЗ, які організовують навчання для команд спеціалістів.

Діяльність Центрів життєстійкості регулюється постановою Кабміну №83.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/83-2024-%D0%BF#Text

Послуга з життєстійкості нормативно прописана у постанові Кабміну №1049.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1049-2023-%D0%BF#Text

Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт