19 КВІТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПЕЧІНКИ.

Дата: 19.04.2024 13:03

Печінка — один з найважливіших органів в організмі людини. Тому й не дивно, що і в неї є своє «професійне» свято: 19 квітня — Всесвітній день печінки. Проте і в цей день їй не вдасться відпочити, як і завжди. Адже стільки роботи: печінка регулює рівень цукру в крові й холестерин, виробляє жовч і виводить токсини, генерує білки і взагалі — без неї ніяк не обійтися!

Як ми можемо їй допомогти?

вживати більше фруктів, овочів, зелені, клітковини;
 уникати прийому алкголю;
 не займатися самолікуванням лікарськими препаратами;
 регулярно проходити комплексні обстеження, щоб не проґавити порушень у роботі печінки, адже 70% захворювань печінки протікають непомітно.

Велику, а іноді непоправну негативну дію створюють для печінки віруси. Наразі досить вивченими є віруси гепатиту А, В, С та І. Попередити розвиток ускладнень до перших двох (А та В) можна за допомогою винайдених вакцин. Нажаль проти решти вірусів вакцини зараз не існує.

Вакцинуйтесь, щоб зберегти свою печінку здоровою.