Випадок африканської чуми свиней локалізують на Полтавщині

Дата: 12.04.2024 21:57

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, на території комунального підприємства Кобеляцької міської ради Полтавського району Полтавської області зареєстровано випадок африканської чуми свиней – 14 голів диких свиней (патологічний матеріал відібрано від диких свиней, що загинули). Звіт про результати  дослідження від 08.04.2024 № 000976 м.п./24 Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней, рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.