02.04.2024р. мешканці Отинійська селищна територіальна громада можуть долучитися до спільної доброї справи-стати донором крові!

Дата: 01.04.2024 10:46

Дякуємо за таку можливість "Прикарпатському обласному центру служби крові": http://ospk.if.ua/index.php/pamiatka-donora/protypokazannia-do-donorstva

Для зручності кожен бажаючий здати кров може записатися у реєстратурі Отинійська Амбулаторія Отинія :

Для організованих колективів можемо виділити окремі години .

Хто може бути донором крові?

Донором може бути повнолітня особа, яка має паспорт громадянина України або посвідку на постійне проживання. Вага людини, котра планує стати донором, має бути понад 50 кілограмів. Крім того, донор обов’язково повинен бути здоровою людиною та не мати протипоказів.

До абсолютних протипоказів відносять: серцево-судинні хвороби, захворювання центральної нервової системи, хвороби сечостатевої системи, гематологічні, імунологічні, шлунково-кишкові та онкологічні захворювання, патологічна схильністю до кровотеч, гепатити В і С, ВІЛ.

На певний період треба відмовитись від донорства після операцій (6 міс.), після нових татуювань (6 місяців), після вакцинації (1 місяць, ще залежно від типу вакцини), після пологів (6 місяців)