МОН оприлюднило коефіцієнти результатів НМТ для вступу в університети

Дата: 29.03.2024 17:28

Міністерство освіти і науки України оприлюднило значення вагових коефіцієнтів, які будуть застосовувати до рейтингових балів національного мультипредметного тесту й балів за творчий конкурс під час вступу до закладів вищої освіти. Відповідну інформацію містить додаток №7 Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти, який був затверджений МОН 6 березня 2024 року.

Ознайомитися з переліком вагових коефіцієнтів оцінок предметів НМТ і творчого конкурсу можна нижче або за посиланням.

Цьогоріч під час конкурсного відбору до ЗВО будуть зараховувати бали НМТ з 4 дисциплін:

• української мови;
  • математики;
  • історії України;
  • предмета на вибір,

а також для певних спеціальностей результати творчого конкурсу.

Звертаємо увагу абітурієнтів і абітурієнток, що вони можуть вступити на будь-яку спеціальність, подавши результати будь-якого 4 предмета. Однак їхні коефіцієнти будуть відрізнятися.

Наприклад, вступаючи на “дошкільну освіту”:

• іноземна мова матиме значення  0,4;
  • українська література  0,35;
  • фізика  0,25 тощо.

Тобто, результатам з предметів НМТ, споріднених зі спеціальністю, на яку вступає абітурієнт, надається більше ваги. Так, при вступі на правничий напрям це буде іноземна мова, на ІТ-спеціальності – фізика, на медичні спеціальності – біологія тощо.

Докладну інформацію про те, як відбуватиметься процес складання НМТ (від входу до тимчасового центру оцінювання до отримання результатів) можна прочитати тут.