Сигналізаційне повідомлення
Сигналізаційне повідомлення
Про шкідників саду
Встановлення теплої погоди сприяє виходу з місць зимівлі зимуючого запасу шкідників та активному заселенню ними плодових дерев і пошкодженню вегетативних (бруньки, листя), а з появою – і генеративних органів.
Зимовий період, був сприятливими для збереження високого зимуючого запасу шкідників, які накопичилися впродовж минулорічної вегетації.
По термінах виходу шкідників плодових культур, сірий брунькоїд з’являється першим, згодом виходитимуть яблуневий квіткоїд, букарка, казарка та інші. За температурного режиму, що передбачається, це може проходити дуже швидко та інтенсивно і може призвести до істотних пошкоджень плодових, зокрема, яблуневим квіткоїдом, одна самиця якого здатна відкласти від 30 до 100 яєць в бутони яблуні, груші, глоду, личинки, що відроджуються, в процесі живлення цілком їх знищують. В зв’язку з вищенаведеним, слід постійно обстежувати сади на наявність заселення садовими довгоносиками та їх шкідливість.
В разі встановлення перевищення економічних порогів шкідливості (ЕПШ) (сірого брунькового довгоносика - 3-5 жуків на 1 м гілок, букарки - 30–40 жуків на дерево, казарки – 7-9 жуків на дерево, яблуневого квіткоїда - 30–40 жуків на дерево при струшуванні або 10-15% пошкоджених бруньок), необхідно проводити захист плодових одним із препаратів згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.
Начальник управління І.М. Андрусишин