Покупка рацій в мережі обернулась для прикарпатця втратою майже 55 тисяч гривень: поліція вкотре застерігає про шахрайські схеми

Дата: 08.02.2024 18:11

Однією з найпопулярніших схем шахрайства в інтернеті – це продаж та купівля товару в мережі. Повна або часткова передоплата за товар - це відразу повинно насторожити покупця, адже в таких випадках виникає ризик залишається ні з чим.

В Івано-Франківську у пастку шахраїв потрапив місцевий мешканець. Він повідомив поліцейським, що у на сайті продажів у мережі, хотів придбати рації. Чоловік заплатив продавцю за товар майже 55 000 гривень. Однак, аферист перестав відповідати на телефонні дзвінки, а товар не надіслав.

Поліцейські звертаються до прикарпатців дотримуватись простих правил, які зроблять ваші покупки у мережі Інтернет безпечними:

➡️завжди перевіряйте адресу сайту;

➡️не здійснюйте передоплату;

➡️зберігайте всі документи, надані продавцем, а також електронне листування;

➡️у разі виникнення непорозумінь вони стануть вашим підтвердженням здійснення покупки;

➡️читайте відгуки про продавця;

➡️наполягати на після оплаті (якщо товар дорогий), а у разі відмови запропонувати аванс у розмірі 50-100 гривень, щоб продавець був упевнений у ваших намірах;

➡️якщо ви відчуваєте, що вас хочуть обшахрувати – краще не ризикувати.

Національна поліція України