До відома жителів громади, суб’єктів господарювання-власників земельних ділянок та землекористувачів!

Дата: 28.06.2023 11:49

Останніми роками, набуває поширення небезпечна багаторічна рослина – борщівник Сосновського.

Обов’язок щодо знищення карантинних рослин та бур’янів покладається на власників, користувачів та орендарів земельних ділянок.

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів»: громадяни, підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також територію, прилеглу до цих об’єктів.

Згідно з Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»: підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані утримувати надані в користування чи належні їм на праві власності земельні ділянки і території, відповідно до вимог санітарних норм.

За нехтування своїм обов’язком щодо боротьби з бур’янами на винних осіб може бути накладено штраф: на громадян – від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян*; на посадових осіб, суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян*.

Просимо всіх землекористувачів та власників земельних ділянок вживати всіх можливих заходів боротьби з борщівником!

Тільки спільні дії дадуть найкращий результат!

При ліквідації борщівника намагайтеся дотримуватися правил безпеки.

Інформація підготовлена відділом житлово-комунального господарства, інвестицій та соціально-економічного розвитку.

* встановлюється пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України