Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Про фітофтороз на картоплі

Дата: 23.06.2023 15:10
Кількість переглядів: 57

Фото без опису

Випадання опадів, підвищена вологість повітря, коливання денних та нічних температур створили сприятливі умови для розвитку хвороб пасльонових культур.

На ранніх сортах картоплі виявлені ознаки ураження рослин фітофторозом. Збудником хвороби є грибок, що викликає ураження всього стебла, листя і бульби.

Визначити фітофтороз картоплі можна за розпливчастими бурими плямами, які швидко розростаються на стеблах і листках. Уражене листя в’яне, чорніє й засихає, а у вологу погоду гниє. Після дощів можна помітити на нижньому боці листка білуватий наліт, який не утворюється в суху погоду. На бульбах виникають чіткі бурі втиснуті плями, а на розрізі картоплини помітне побуріння.

Спеціалісти управління фіосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області наголошують: для обмеження поширення фітофторозу необхідно провести профілактичне обприскування фунгіцидами до початку появи симптомів хвороби, адже попередити захворювання набагато простіше.

Для недопущення масового ураження посадок картоплі хворобою, рекомендуємо провести захист картоплі, дозволеними фунгіцидами, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Оскільки з часом у збудника може з’явитися резистентність (стійкість) до певного фунгіциду, бажано не використовувати протягом сезону один і той самий препарат. Перші обробки доцільно поєднувати з позакореневим підживленням, водорозчинними добривами, регуляторами росту рослин.

Погодні умови вимагають особливої уваги і при роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог  ДСП 8.8.1.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора