Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

На часі – обробити овочеві посадки від білокрилки

Дата: 21.06.2023 15:21
Кількість переглядів: 60

Фото без опису

Вологе тепле літо – найсприятливіша пора для розвитку білокрилки. При цих погодних умовах, ареал поширення та чисельність шкідника буде збільшуватись.

Білокрилка ховається під листям, там же відкладає яйця. За температури 21-23оС і відносної вологості повітря 60-70% цикл розвитку одного покоління завершується протягом 25 днів.

За рік, шкідник може дати 4-5, в умовах теплиці – до 12 поколінь. На одній рослині можуть бути представники всіх стадій розвитку, що ускладнює ефективність боротьби зі шкідником. Личинки відродившись, харчуються соком рослин, виділяючи липку солодку масу, на якій розмножуються сажкові гриби. Листки скручуються, рослини в’януть і при сильному пошкодженні гинуть.

Спеціалісти управління фіосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області наголошують: для  регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах велике значення мають систематичні спостереження, виявлення та ліквідація первинних вогнищ.

Обприскування рослин треба починати при першій появі шкідника, застосовуючи інсектициди в певному чергуванні або в поєднанні з додаванням прилипача згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». На невеликих площах овочевих культур можливим є застосування жовтих клейових пасток. 

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог  ДСП 8.8.1.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора