Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України ініціював опитування батьків щодо безпеки та укомплектованості укриттів і бомбосховищ у навчальних закладах

Дата: 19.06.2023 15:02
Кількість переглядів: 59

Фото без опису

На сьогодні, за інформацією Міністерства освіти та науки України, 1 331 938 учнів здобувають освіту очно, а 1 454 702 – навчаються онлайн, а ще 1 213 751 – навчаються в змішаному форматі. У зв'язку з чим переважна частина дітей в Україні здобуває освіту дистанційно, що пов’язано з недостатньою кількістю бомбосховищ та/або укриттів, зокрема з 28 199 навчальних закладів в Україні, укриття наявні лише у 19 167 закладах, тобто у майже 68%.

В областях України поруч із зоною бойових дій дистанційне навчання є вимушеним заходом щодо забезпечення права дітей на освіту. Водночас враховуючи руйнівні економічні наслідки війни, малозабезпечені та багатодітні родини, одинокі матері, а також сім’ї ВПО з дітьми можуть мати проблеми щодо забезпечення дітей гаджетами, необхідними для участі дитини в освітньому процесі.

Враховуючи те, що додержання прав дітей на освіту в умовах війни є одним із пріоритетних напрямків роботи Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, Департамент моніторингу додержання прав дитини та сім’ї, молоді та спорту розробив анонімний опитувальник для батьків, аби зібрати дані по населених пунктах України щодо наявності укриттів та/або бомбосховищ у навчальних закладах та їхнього облаштування відповідно до вимог безпеки.

Офіс Омбудсмана проаналізує відповіді батьків, здійснить виїзні та/або безвиїзні моніторингові візити до навчальних закладів, за результатами яких будуть спрямовані звернення до відповідних державних органів щодо забезпечення прав дітей на освіту та безпечне освітнє середовище в умовах воєнного стану.

Анонімний опитувальник доступний за посиланням https://forms.gle/qKsXMHnYQ4etriKh7


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора