Не баріться, якщо ужалила бджола, оса, джміль, шершень!

Дата: 07.06.2023 16:55

Насамперед, вийміть пінцетом жало (якщо залишилось) разом з отруйним мішечком. Місце укусу, в якому почало пекти, з’явилося почервоніння, набряк, необхідно протерти тампоном, змоченим перекисом водню або спиртом чи горілкою та змазати йодом.  Щоб уповільнити всмоктування отрути, на місце набряку прикладіть лід або грілку з холодною водою. Треба випити кардіамін.

У декого отрута може викликати алергічну реакцію різної тяжкості. Перші симптоми виникають одразу: шкіра обличчя, рук, голови, а також язика, починає свербіти та поколювати. Потім починає пекти все тіло, з’являється жар, оніміння кінцівок, слабкість, набрякають обличчя, вушні раковини. Особливо небезпечний набряк язика й горла, бо це ускладнює дихання. Можуть виникати нудота, блювання. Можливі непритомність і навіть зупинка серця. В такому разі врятувати життя може лише негайно надана медична допомога.

В таких випадках, надаючи першу допомогу, до кардіаміну додайте таблетку димедролу, супрастину або іншого десенсибілізуючого препарату та негайно викликайте  «швидку» допомогу.

Зав. відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»   Василь КОЗОВИЙ.