Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

На Прикарпатті завершено перший етап кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 24.05.2023 16:58
Кількість переглядів: 36

Фото без опису

24 травня 2023 року в Івано-Франківській області завершено проведення першого етапу заходів пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу, які тривали 3 дні.

Цьогоріч, у зв’язку із воєнним станом, усі роботи з розповсюдження вакцини проводились ручним способом, без застосування авіації.

Так на території сільськогосподарських, лісових угідь, вирубок, на перехрестях та узбіччях доріг, вздовж річок шляхом наземного розподілу розкладено 32,5 тис. доз  вакцини на загальній площі 1,3 тис. км. кв.

Розповсюдження приманок проводила 71 робоча група.

До складу груп входили спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в області та Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини – 184 особи, представники органів місцевого самоврядування – 82 особи, працівники національної поліції – 45 осіб, фахівці лісового та мисливського господарства і користувачі мисливських угідь – 114 осіб,  –  всього  425 осіб.

Дана кампанія спрямована на створення стійкого імунітету до сказу серед диких тварин, адже дикі тварини, а саме лисиці, є основним резервуаром збудника вірусу сказу в навколишньому середовищі.  В свою чергу це зменшить ймовірність  передачі збудника захворювання  до сільськогосподарських та домашніх тварин.

Перший етап кампанії з пероральної імунізації знайшов позитивний відгук та підтримку серед населення краю, органів місцевого самоврядування та користувачів мисливських угідь, оскільки регуляція чисельності популяції червоної лисиці у зв’язку з воєнним станом не проводилась.

Вчергове нагадуємо: приманка з вакциною безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. При виявлені приманок – не беріть їх до рук і не переносьте з місць розкладання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора