Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

До уваги суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію через роздрібну мережу товарів, що мають істотну соціальну значущість

Дата: 20.04.2023 11:13
Кількість переглядів: 78

                Фото без опису

Державне регулювання цін здійснюється згідно із Законом України «Про ціни і ціноутворення». Держава не може заборонити збільшувати роздрібні ціни у магазинах, якщо зростає ціна виробника, але має право здійснювати заходи щодо порядку  формування, встановлення та застосування  державних регульованих цін.

Так, п.41-12  постанови КМУ  від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» встановлено граничний рівень торговельної надбавки (націнки) на товари, що мають істотну соціальну значущість (борошно пшеничне в/г, молоко жирн.2,5% у плівці, хліб житньо-пшеничний, яйця курячі кат.С-1, птиця, батон, олія соняшникова рафінована) в розмірі не більш як 10 відсотків з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу.

Шановні суб’єкти господарювання на ринку роздрібної торгівлі продовольчими товарами! Дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін є вашим обов’язком!

До відома споживачів: якщо ви маєте обґрунтовану інформацію щодо цінових зловживань на вказані продукти харчування – прохання надати її до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24, електронна адреса: ifdergprod@vetif.gov.ua. 

У зверненні необхідно обов’язково зазначити своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, суть питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Якщо звернення стосується завищення цін на соціально значущі товари, чітко вкажіть найменування таких товарів; за можливості, до звернення додайте документи чи їх копії, що підтверджують порушення (наприклад, чек з найменуванням товару, торгової точки, ціни й дати покупки). Звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати, а для отримання відповіді про розгляд вказуйте актуальну поштову або електронну адресу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора