Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

В Україні обмежено вміст фосфатів у мийних засобах

Дата: 12.04.2023 16:16
Кількість переглядів: 59

Фото без опису

З метою збереження безпечності навколишнього середовища і здоров’я громадян в Україні поетапно обмежується допустимий вміст фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах.

Так, з 31 грудня 2023 року набувають чинності зміни до Технічного регламенту мийних засобів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 року №575,  якими передбачено:

- зменшення допустимого рівня використання фосфатів в мийних засобах;

- на зміну терміну «пральний порошок» з’являється термін «побутовий мийний засіб» - засіб, що використовується у побутовій сфері для прання, миття та очищення;

- до переліку мийних засобів, для яких встановлюються обмеження у частині використання фосфоровмісних речовин, додаються засоби, що використовуються:

●  у промислових пральних та посудомийних машинах,

у побутових пральних та посудомийних машинах,

для ручного миття, прання та очищення,

інші мийні засоби.

Ознайомитися з обмеженнями щодо вмісту фосфору в мийних засобах, затверджених Додатком 1 Технічного регламенту мийних засобів в редакції постанови КМУ від 02.06.2021 р. № 575 можна за посиланням.

Водночас Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує, що до кінця поточного року  діють обмеження, встановлені у Технічному регламенті мийних засобів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2008 року №717.

Інформація про діючі обмеження представлена в інфографіці, розробленій Держпродспоживслужбою.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора