Отинійська селищна рада
Коломийського району Івано-Франківської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Триває прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2022» – «Благодійність на захисті України»

Дата: 03.04.2023 09:35
Кількість переглядів: 78

Фото без опису

Нацсоцслужбою в межах компетенції опрацьовано лист Всеукраїнської благодійної організації „Асоціація Благодійників України” від 09.03.2023 № 14 щодо сприяння в проведенні щорічного Національного конкурсу „Благодійна Україна-2022” під гаслом „Благодійність на захисті України” (далі – Конкурс), засновником та організатором якого є зазначена організація.

Метою Конкурсу є всебічна підтримка волонтерського та благодійного руху України, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення; сприяння розвитку благодійництва, як національної традиції, узагальнення і поширення інформації про кращі практики у сфері благодійництва.

Завданнями Конкурсу є: популяризація благодійництва та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик; відзначення кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року; інформування суспільства про кращі практики благодійноcті; популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності та волонтерства, актуальність та суспільна значущість різнопланових реалізованих доброчинних проектів.

Основні колективні номінації конкурсу:

1) Благодійність великого бізнесу – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності суб’єктів підприємництва, що мають ознаки великого бізнесу згідно чинного законодавства України.

2) Благодійність середнього та малого бізнесу – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності суб’єктів підприємництва, що мають ознаки середнього та малого бізнесу згідно чинного законодавства України.

3) Корпоративна благодійність – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності колективів юридичних осіб приватного права, установ та організацій, в тому числі публічного права.

4) Колективне волонтерство – у номінації розглядаються заявки щодо волонтерської діяльності юридичних осіб приватного права, установ та організацій, в тому числі публічного права, з залученням своїх працівників або волонтерів, а також заявки неформалізованих громадських або волонтерських спільнот.

5) Всеукраїнська благодійність – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійних організацій в загальнодержавному масштабі.

6) Регіональна доброчинність – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійних організацій виключно на території не більш, ніж трьох областей (включаючи місто Київ).

7) Місцева доброчинність – діяльність благодійних, неурядових чи волонтерських організацій, які зареєстровані та здійснюють свою діяльність на території невеликих населених пунктів (за виключенням міста Києва та міст обласного значення).

8) Доброчинність в охороні здоров’я – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері охорони здоров’я.

9) Доброчинність у освіті та науці – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері освіти, науки та наукових досліджень.

10) Доброчинність у культурі та мистецтві – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері культури та мистецтва, охорони культурної спадщини.

11) Доброчинність у соціальній сфері – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері соціального захисту, соціального забезпечення, соціальних послуг і подолання бідності, опіки і піклування.

12) Доброчинність у сфері екології та охорони довкілля – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері охорони довкілля та екології.

13) Доброчинність у захисті України – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійників, волонтерів, благодійних, неурядових та волонтерських організацій у сфері допомоги бійцям, сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану.

14) Доброчинність неурядового сектору – у номінації розглядаються конкурсні заявки щодо благодійної (волонтерської) діяльності неурядових організацій (окрім дитячих та молодіжних), зареєстрованих згідно чинного законодавства, та неформалізованих спільнот громадян.

15) «Добро починається з тебе» – у номінації розглядаються заявки щодо дитячої та учнівської благодійної діяльності та/або суспільно важливих ініціатив формалізованих або неформальних дитячих та/або учнівських організацій (спільнот).

16) «Молодіжні доброчинні ініціативи» – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності та/або суспільно важливих ініціатив формалізованих або неформальних молодіжних та студентських організацій (спільнот).

17) Доброчинна акція року – у номінації розглядаються заявки щодо акцій (проектів, програм тощо) проведених та завершених протягом року і спрямованих на підтримку окремих груп суспільства, які передбачають виокремлений збір та цільове використання благодійних коштів.

18) «Платформа добра» – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності благодійних організацій (фондів), інших формалізованих або неформалізованих структур, які займаються збором коштів (або створюють відповідні організаційно-технологічні передумови) для реалізації благодійних проектів (акцій), однак не реалізовують ці проекти самостійно.

19) «Інновації в доброчинній діяльності» – у номінації розглядаються заявки щодо відзначення благодійних фондів, громадських організацій, які при пошуку та використанні ресурсів залучають оригінальні інноваційні інструменти та механізми.

Індивідуальні номінації конкурсу:

1) Благодійник року – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності фізичних осіб – громадян України, осіб без громадянства, громадян інших країн, які надавали і мобілізовували фінансові та нефінансові пожертви.

2) Волонтер року – у номінації розглядаються заявки щодо індивідуальної волонтерської діяльності фізичних осіб.

3) Менеджер року у сфері доброчинності – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності менеджерів благодійних організацій та фондів (керівники, управлінці відділами – PR, HR, фандрайзінг тощо), які протягом року найефективніше здійснювали управлінські функції в неприбутковій сфері (на цю номінацію заповнюється окрема заявка).

Спеціальні номінації конкурсу:

 1) Народний доброчинець – спеціальна номінація Національного конкурсу «Благодійна Україна», унікальність якої у тому, що і висунення кандидатури, і оцінювання благодійників чи волонтерів делегується громадянами України. Народним благодійником може стати будь-яка організація чи особа, які займаються благодійністю в Україні. Визначення переможця відбувається шляхом онлайн голосування громадянами України за системою, яку організатори оприлюднюють щорічно перед початком голосування. Особа чи організація, яка вже отримала відзнаку «Народний благодійник» більше не може подаватися у цю номінацію, її заявка не розглядатиметься.

2) Медіа і доброчинність – у номінації розглядаються заявки щодо діяльності ЗМІ у висвітленні та популяризації позитивних дії та результатів, реальних змін під час благодійної та волонтерської діяльності благодійних чи волонтерських організацій чи окремих осіб та заявки щодо власної благодійної та волонтерської діяльності ЗМІ та мас-медіа, благодійних фондів утворених при медіа, благодійних чи волонтерських проектів реалізованими медіа чи медійниками.

 3) Допомога з-закордону – у номінації розглядаються заявки щодо благодійної діяльності та допомозі Україні благодійних організацій (фондів), інших формалізованих або неформалізованих структур, окремих фізичних осіб, які перебувають та зареєстровані за кордоном.

Переможці Конкурсу визначаються в окремих номінаціях колегіальним рішенням Національної експертної ради за винятком номінації «Народний благодійник». У номінації «Народний благодійник» переможець визначається за процедурою, передбаченою Положенням про цю номінацію, затвердженим Оргкомітетом.

Наглядова рада Конкурсу, Національна експертна рада, Медіа-рада, Ділова рада, партнери Конкурсу за узгодженням із Оргкомітетом можуть додатково встановлювати нагороди, призи або цінні подарунки учасникам, організаторам, волонтерам, меценатам Конкурсу.

Заявки на конкурс приймаються до 30 квітня 2023 року.

КОНКУРСНА ЗАЯВКА НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС «БЛАГОДІЙНА УКРАЇНА – 2022»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт