Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Запрацював новий Реєстр програми реімбурсації «Доступні ліки»

Дата: 07.03.2023 10:45
Кількість переглядів: 59

Фото без опису

Державна програма «Доступні ліки» продовжує діяти в період воєнного стану. Більш того, кількість лікарських засобів, які українці сьогодні можуть придбати безкоштовно або з певною доплатою, зростає. 

МОЗ затвердило Наказ від 21.02.2023 № 351 "Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 14 лютого 2023 року". Наказ набрав чинності 27 лютого.  До нового Реєстру "Доступних ліків" увійшло 486 препаратів, 184 – з них повністю безкоштовні, інші – з невеликою доплатою.

Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни». 

За програмою «Доступні ліки» можна отримати препарати від серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань; діабету ІІ типу;  інсуліни та аналоги;  ліки  для профілактики інсультів та інфарктів; від розладів психіки та поведінки; епілепсії; для лікування бронхіальної астми; нецукрового  діабету; хвороби Паркінсона; хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів

В оновлений Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення додано лікарські засоби для пацієнтів у посттрансплантаційний період.

Загалом до програми реімбурсації включено 21 найменування препаратів для пацієнтів, яким були зроблені трансплантації. Із них 15 — повністю безоплатні, 6 – із частковою доплатою.

 Важливо, що Програма реімбурсації «Доступні ліки» не має територіальних обмежень всередині країни, тож пацієнти можуть отримувати свої препарати там, де їм зручно. Принцип отримання «доступних ліків» дуже простий: ви отримуєте ліки в аптеці за рецептом безоплатно, або з невеликою доплатою, а держава сплачує вартість ваших препаратів аптеці. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора