Все про штучну ялинку

Дата: 15.12.2022 10:08

Все про штучну ялинку

Майже кожна родина на Новорічно-Різдвяні свята купує на радість своїм малюкам лісову красуню чи штучну ялинку. Реклама поширює думку про велику користь синтетичної ялинки, адже її  можна використовувати протягом декількох років, при цьому заощадити певні кошти та зберегти наші ліси. Та це і всі її переваги. А от шкоди від несправжньої ялинки може бути на багато більше.

Фахівці говорять, що на «неживих» ялинках можна виявити навіть грибок. Крім того, безліч ялинок привозять до України з Китаю, а там для її виробництва нерідко використовуються токсичні матеріали. Адже насправді з чого зроблена ялинка – знає тільки виробник. Слід також пам’ятати, що деякі синтетичні матеріали мають властивість миттєво спалахувати.

Наведу лише неповний перелік речовин, які виявляють у неякісних ялинках:

• формальдегід – здатен викликати алергічні реакції, чхання, кашель, впливає на центральну нервову систему, викликає дерматити. У результаті може зявитися нежить, головокружіння, головний біль, нудота, серцебиття;
  • випаровування ксилолу і толуолу при високих концентраціях діє як наркотик, вражає нервову систему, подразнює слизову оболонку очей, спричиняє дерматит, діти швидко втомлюються, стають роздратованими, сонливими;
  • випаровування свинцю – здатне викликати у дітей агресію та зниження інтелектуального рівня;
  • полівінілхлорид (ПВХ) – здатний викликати онкологічні захворювання і негативно вплинути на гормональний обмін.

Тому купуючи штучну ялинку, перевірте її гілочки на ломкість і запах. Перш ніж поставити її в кімнаті і прикрасити іграшками добре помийте у воді і висушіть. Лікарі сімейної медицини рекомендують не залишати ялинку на тривалий період у кімнаті, відразу ж після свят прибрати її до наступного року, щоб уникнути непотрібних проблем.

Зав. відділення епідеміологічного нагляду                                                                            (спостереження) та профілактики                                                                                                 неінфекційних захворювань                                                            Василь КОЗОВИЙ