Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Що необхідно врахувати під час придбання новорічних прикрас

Дата: 13.12.2022 11:34
Кількість переглядів: 104

Що необхідно врахувати під час придбання новорічних прикрас

Фото без опису

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, котрі важко уявити без ялинки, сніжинок, різноманітних прикрас та інших атрибутів.

І навіть цьогоріч, в умовах війни і тотальної економії електроенергії   хочеться хоч ненадовго створити святкову атмосферу  для себе, для рідних та близьких людей,  і особливо – дітей.

Красиві та якісні новорічні іграшки служать протягом багатьох років, тому якщо ви вирішили оновити домашні запаси, варто купувати вироби у перевірених продавців.

Що ж необхідно знати пересічному покупцю при виборі та придбанні новорічних прикрас? До уваги поради спеціалістів управління захисту споживачів.

1. Щоб убезпечити дітей від шкідливих іграшок, перевагу краще віддавати вітчизняним виробниками, із маркуванням державного стандарту.

2. Не купуйте прикраси на стихійних ринках − продукція невідомого виробника може бути небезпечною: від гострих кутів виробу до миш’яку у його складі.

3. Хімічний склад ялинкових прикрас не можливо визначити «на око», проте варто знати декілька ознак, які свідчать про перевищення граничнодопустимих рівнів шкідливих речовин:

- під час вибору ялинкової іграшки, рукою або серветкою потріть її – якщо на шкірі руки або серветці будуть залишки фарби, а на іграшці фарба стерлась, краще не здійснюйте покупку, оскільки це є ознакою того, що виріб був покритий неякісними фарбами. Така фарба не тільки недовговічна, але й може містити у своєму складі свинець, ртуть, кадмій, миш’як, барій, які негативно впливають на центральну нервову систему, викликають хвороби дихальних шляхів, і можуть призвести до алергії;

- крім того, якщо ви відчуєте різкий «хімічний» запах, це означає, що в даному виробі має місце перевищення граничнодопустимих рівнів формальдегіду, що може стати причиною отруєння

Також у виробництві ялинкових прикрас активно використовується ще одна отруйна речовина – фенол, яку активно застосовують китайські фабрики. Слід відмітити, що запаху фенол не має, тому щоб не ризикувати, попросіть надати вам документи про якість та безпеку товарів та ретельно ознайомтесь з ними.

4. Кріплення та затискачі повинні бути надійними, не призводити до легкого розбивання виробу, можливості травмування.

5. Ніколи не вибирайте подарунки та іграшки лише за принципом «гарні/негарні», а при виборі зверніть увагу на їх якість та безпечність. Купуйте лише якісні вироби, у яких вказаний виробник та є сертифікати якості.

6. Використовуйте ялинкові прикраси тільки за призначенням. Не варто дозволяти дітям з ними гратися.

Від купівлі електрогірлянд цього року можна відмовитись, надавши перевагу виробам, що працюють на батарейках. 

Пам’ятайте: дешеві речі не можуть бути якісними. Віддавайте перевагу вітчизняним виробникам, із маркуванням державного стандарту. Аби точно не сумніватися у якості прикрас – виготовляйте деякий декор власноруч, адже зараз у магазинах є увесь необхідний реквізит.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора