Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Як захистити свої права при замовлені послуг з ремонту взуття

Дата: 12.12.2022 15:30
Кількість переглядів: 94

Як захистити свої права при замовлені послуг з ремонту взуття

Фото без опису

Ремонт взуття – послуга, яка не втрачає своєї актуальності в усі часи. У будь-який час люди будуть ремонтувати взуття. Попит підвищується в період кризи, коли люди економлять і вважають за краще звернутися до майстра, щоб відремонтувати старе взуття, ніж купувати нове.

Діяльність суб’єктів господарювання в частині захисту споживачів, під час надання послуг з ремонту взуття,  регламентується наступними законодавчими актами: Законом України «Про захист прав споживачів», Правилами побутового обслуговування населення та Інструкцією з надання послуг  з ремонту і пошиття взуття.

Замовлення послуг

Замовлення   послуг оформлюється   договором    (квитанцією).

У ремонт приймається взуття тільки в чистому вигляді. При прийманні замовлення на ремонт взуття виконавець визначає відсоток його зносу за наявності  вад – незначний, середній та значний:

-  незначний (20-30 відсотків) – знос набойок, часткове відставання підборів  і  підошов від верху взуття, знос підошви  в  носковій  частині, незначний  знос  підошов,  зруйнування   ниткових   швів,   пошкодження  застібки  типу блискавка та інший  незначний знос;

-  середній (40-60 відсотків):

40 відсотків –  частковий знос підборів, відставання підошов і підборів від верха взуття, знос підкладки  у п’ятковій частині, зруйнування швів;

50 відсотків – знос підборів, що потребує їх заміни, пошкодження обтяжки підборів, перелом геленки, повторне пошкодження застібки-блискавки;

60 відсотків – деформація форми носково-пучкової або п’яткової частини взуття, знос підошов і підборів, що потребує їх заміни, розрив верху взуття тощо;

-  значний (80 відсотків) – знос деталей верху та низу взуття, що         потребує перетяжки із заміною деталей низу, з союзок і задинок, знос верху, що потребує заміни.

Вартість прийнятого в ремонт  взуття  встановлюється  за погодженням із замовником або на підставі підтвердних документів і зазначається разом з відсотком зносу в договорі (квитанції).  Оцінка взуття  може не проводитися у разі виконання ремонту в присутності замовника.

Послуги  надаються  відповідно до переліку та за цінами, затвердженими  виконавцем.  Порядок  розрахунків  у готівковій або безготівковій  формі  визначається  виконавцем  за  погодженням із замовником  (до  надання  послуги  або  після її надання, часткова оплата з остаточним розрахунком під час отримання замовлення).

При  розрахунках   із   замовником   через   реєстратори розрахункових  операцій  замовнику  видається  касовий чек. Разом з  чеком  замовнику видається другий примірник договору (копія квитанції).

При   розрахунках   із   замовником   без   застосування реєстраторів  йому  видається  квитанція  за  формами N ПО-В-1 (виготовлення),  N ПО-Р-1  (ремонт) та N ПО-Д-2 (ремонт у присутності замовника), затвердженими наказом Українського союзу об'єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення від  29.09.95  N  8  ( z0389-95 ) «Про затвердження форм документів суворої звітності та Інструкцій щодо їх використання», зареєстрованим Міністерством    юстиції  України  25.10.1995  за  N 389/925.

У разі порушення ваших прав як споживача, ви може звернутися із відповідною заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за адресою: вул. Берегова, 24, м. Івано-Франківськ або надіслати заяву зручним способом: поштою, електронною поштою –  ifdergprod@vetif.gov.ua,  через веб-сайт управління – https://vetif.gov.ua/activity-management/online-pruyomnaa.html, через чат-бот в додатку Telegram –  @derzhspozhivsluzhba_bot.

Контактний телефон 0342-559617.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора