Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Місцеве водопостачання. Гігієнічні вимоги щодо впорядкування та експлуатації криниць.

Дата: 04.08.2022 10:38
Кількість переглядів: 292

Місцеве водопостачання. Гігієнічні вимоги щодо впорядкування та експлуатації криниць.

                                   Фото без опису

        Найчастіше децентралізоване водопостачання організовується за рахунок підземних вод. Вода забирається з різних водоносних горизонтів і з різної глибини, але здебільшого використовують грун­тові води з другого і третього водоносних горизонтів, захищених від забруднення. Чим глибше розташований шар води, тим вона чисті­ша. При децентралізованому водопостачанні додаткову обробку води, як правило, не проводять. Тому до колодязної води не можна ставити такі високі вимоги, як до води при централізованому водопоста­чанні. І все ж така вода повинна бути безпечною в епідемічному відношенні, мати нешкідливий хімічний склад і добрі органолеп­тичні властивості.

         Якщо санітарний стан колодязя і результати аналізу води за­довільні, то вода може використовуватися для пиття в сирому виг­ляді, тобто без всякої попередньої обробки.

       Для забезпечення питною водою влаштовуються різного типу колодязі. З цією метою у сільських умовах часто будують шахтні або трубчасті колодязі. Щоб запобігти забрудненню підземних вод під час експлуатації, місце для колодязя вибирають на підвищенні не ближче 20-30 м від можливого джерела забруднення (наприклад, убиралень, вигрібних ям, хлівів, гноє­сховищ, місць захоронення людей і скотомогильників, складів мінераль­них добрив і отрутохімікатів тощо). Територія довко­ла не повинна затоплюватися павод­ковими і зливовими водами і заболо­чуватися.

   Колодязь - на перший погляд, найпростіше рішення проблеми водопостачання приватного будинку. Основні переваги використання колодязя: 

 - Спорудження колодязя не вимагає серйозних витрат на будівельну техніку, офіційних дозволів і оформлень. 

 -  Технічне обслуговування колодязя можна проводити самостійно. 

 -  Колодязь може служити практично безперебійно до 50 років. 

 -  Колодязь може стати цікавим декоративним доповненням ділянки. 

    Недоліки використання колодязя: 

    Рівень води та її якість значною мірою залежить від погодних умов. В посушливе літо рівень води в колодязі падає, а в дощові дні, навпаки зростає, однак через це погіршується і якість води. Вся справа в тому, що дощова вода, потрапляючи в водоносний шар, забруднює воду, яка надходить в колодязь. 

 

 

Зав. відділення епідеміологічного  нагляду та профілактики                                                                               неінфекційних захворювань                                          

                                                                                                             Козовий В.С

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора