Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Про загрозу пошкодження  кісточкових - вишневою мухою

Дата: 02.06.2022 13:43
Кількість переглядів: 290

Про загрозу пошкодження  кісточкових - вишневою мухою

                                      Фото без опису

З початком цвітіння білої акації розпочався літ вишневої мухи.

Вишнева муха – небезпечний шкідник, кожна самиця якої за період свого життя - близько місяця - відкладає до 150 яєць на зелені, достигаючі та стиглі плоди черешні, вишні, абрикосу. Личинки, розвиваючись всередині плодів, викликають їх передчасне опадання та загнивання.

Вишнева муха найбільш шкідлива в суху, теплу і сонячну погоду з температурою вище 18°С. В теплу, але похмуру погоду вони малоактивні і ховаються в укриттях, на нижній стороні листків, а за температури нижче 15°С - не спарюються і не відкладають яєць.

Для боротьби з вишневою мухою на вишні і черешні середніх і пізніх строків достигання вносять дозволені інсектициди згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Пізньостиглі сорти через 10-12 днів слід обробити повторно. Такі заходи дозволять не допустити пошкодження плодів вишні та черешні шкідником та втрати їх товарних і смакових якостей.

Заходи захисту слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години, суворо дотримуючись вимог санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора