Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Діяльність підприємств хімічної галузі

Дата: 26.05.2022 11:41
Кількість переглядів: 228

Діяльність підприємств хімічної галузі

Фото без опису

Головне управління статистики інформує. Майже 30% загального обсягу реалізації промислової продукції (27,6 млрд.грн) забезпечує хімічна промисловість області, яка представлена підприємствами з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, гумових і пластмасових виробів. Частка Івано-Франківщини в обсязі реалізованої продукції хімічного комплексу України склала 12,4%, зокрема, хімічних речовин і хімічної продукції 25,5%.

У 2021р. підприємствами області було забезпечено 62–74% загальнодержавного обсягу виробництва поліетилену лінійного у первинних формах, бензолу, смол карбамідних та тіокарбамідних, у первинних формах, 41–51% – шин суцільних або напівпневматичних, протекторів для шин змінних, гумових, плит, листів, плівки з пластмас, з декоративною поверхнею, сумішей невогнетривких для поверхонь фасадів, внутрішніх стін будинків тощо,  15–23% – полівінілхлориду пластифікованого, у суміші з іншими речовинами, у первинних формах, плит, листів, плiвки, фольги i стрічки, з полімерів стиролу, непоруватих, шлангів та рукавів з гуми вулканізованої (крім із гуми твердої) у зборі з фітингами, 4–8% – фарб та лаків, диспергованих чи розчинених у водному середовищі, засобів мийних та для чищення, розфасованих для роздрібної торгівлі, трубів, трубок та шлангів, жорстких, з полімерів етилену. Також в області налагоджене виробництво хлориду водню (соляної кислоти), соди каустичної, полівінілхлориду непластифікованого, у суміші з іншими речовинами, у первинних формах, барвників синтетичних, метаналю (формальдегіду), виробів гігієнічних та фармацевтичних з гуми вулканізованої, шпатлівок малярних, лінолеуму, препаратів лікарських, що містять змішані чи незмішані продукти, розфасованих для роздрібного продажу тощо, які широко використовують в усіх галузях господарства, задовольняють різноманітні господарські потреби.

Підприємствами хімічної індустрії у січні–грудні 2021р. освоєно 61,1 млн.грн капітальних інвестицій (1,6% обсягу інвестицій у промисловість області).

У 2021р. область експортувала хімічної продукції на 645,2 млн.дол. США, що складає 55,4% загальнообласного обсягу експорту. Підприємства за межі держави поставляли продукти органічної та неорганічної хімії, екстракти дубильні, фармацевтичну продукцію, поверхнево-активні органічні речовини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них тощо.

На підприємствах хімічного виробництва працює майже 4 тис. осіб або 8,9% зайнятих у промисловості області. За 2021р. середньомісячна заробітна плата штатних працівників зросла на 16,1% і склала 16,8 тис.грн, що на 40,1% перевищує середній розмір заробітної плати в економіці області та на 27,5% – у переробній промисловості.

Лідерами хімічної промисловості регіону виступають товариства «Карпатнафтохім», «Падана Кемікал Компаундс», «Полікем», «Карпатсмоли», «Поліком», «Завод ДК Орісіл», «Орісіл-Фарм», «Голд Дроп-Україна».

 

Довідково: згідно з Указом Президента України від 7 травня 1994р. щорічно в останню неділю травня відзначається День працівників хімічної та нафтохімічної промисловості.

Фото без опису

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2022


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора