Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Що робити у випадку радіаційної небезпеки?

Дата: 05.05.2022 11:28
Кількість переглядів: 241

Що робити у випадку радіаційної небезпеки?

                               Фото без опису

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертає увагу громадян: у випадку радіаційної загрози перш за все необхідно суворо виконувати вказівки державної служби з надзвичайних ситуацій, органів  влади та поліції.

Якщо у вашій місцевості трапиться радіаційна надзвичайна ситуація, необхідно залишатися в приміщенні або негайно зайти до нього, якщо ви перебуваєте на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку ви можете зробити.

 •   Зайдіть в укриття, підвал або в середину будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі.
 •   Заберіть всередину домашніх тварин.
 •   Закрийте та заблокуйте всі вікна та двері в приміщенні.
 •   Слідкуйте за повідомленнями від рятувальників ДСНС, поліції, місцевої влади.

 

Як провести знезараження  (дезактивацію) себе

 •   Зніміть верхній шар одягу. Так ви позбудетеся до 90% радіоактивного матеріалу. Робіть це обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер і тримайте його подалі від людей і домашніх тварини.
 •   Помийтесь. Якщо така можливість є, прийміть душ з милом, голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини вашого тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на ваші руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.
 •   Одягніть чистий одяг.
 •   Допоможіть вашим рідним і близьким зробити всі вищеперераховані дії.  По  можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.

 

Безпека харчових продуктів та питної води в радіаційній надзвичайній ситуації

 •  Безпечною є їжа з герметичних контейнерів (консерви, банки, пляшки, коробки тощо).
 •  Також безпечною є їжа, яка зберігалася у холодильнику або морозильній камері. Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою тканиною або чистим рушником. Перед використанням протріть кухонне приладдя вологою тканиною або чистим рушником. Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.

Безпека корму для домашніх тварин

 •  Так само, як і їжа людей, корм для домашніх тварин у герметичних контейнерах  (консерви, банки, пляшки, коробки тощо) буде безпечним для вживання . Витріть миски і килимки для домашніх тварин вологою тканиною або рушником. Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.

 

Безпека води

 •   Допоки рятувальники чи влада не повідомлять про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься незабрудненою. Упаковка захищає рідину всередині від радіоактивних речовин.
 •   Кип’ятіння водопровідної води не позбавляє її  від радіоактивних речовин. Тож майте запас води у пляшках чи інших герметичних контейнерах. Напої у холодильнику теж безпечні для вживання.
 •   Вода в інших ємностях у вашому домі, таких, як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин.
 •   Водопровідну або колодязну воду  можна використовувати для миття себе та упаковок їжі і води.
 •   Навіть якщо водопровідна вода забруднена, ви все одно можете використовувати її для знезараження. Будь-який радіоактивний матеріал, який потрапляє в поверхневі або підземні води, буде розбавлятися водою до дуже низького рівня і буде безпечним для миття шкіри, волосся та одягу.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора