Психологічна та юридична підтримка населення в рамках роботи платформи «СпівДія»

Дата: 29.04.2022 09:18

Міністерство молоді та спорту України спільно з Координаційним штабом з гуманітарних та соціальних питань Офісу Президента України, Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерством розвитку громад та територій України запустили платформу гуманітарної допомоги цивільному населенню «СпівДія».

Платформа «СпівДія» забезпечуватиме допомогу цивільному населенню за такими напрямами:

1. Співдія волонтери – платформа волонтерів, які долучаються до ініціатив платформи;
  2. Співдія діти – створення просторів двох типів: стаціонарних та мобільних з метою розвитку неформальної освіти та надання психологічної допомоги дітям від 5 до 12 років;
  3. Організація волонтерської допомоги у доставці медикаментів до потребуючих;
  4. Співдія підприємці – підтримка спільноти підприємців, малого та середнього бізнесу з метою сприяння відновленню бізнесу під час війни та у післявоєнний період;
  5. Співдія робота – підтримка у працевлаштуванні біженців та тимчасово переміщених осіб та зміні професії;
  6. Співдія шелтер – підтримка поселень евакуйованих громадян;
  7. Співдія хаб – організація гуманітарних просторів на базі молодіжних центрів та молодіжних просторів, активних волонтерських та громадських організацій України для підтримки потребуючих українців, які постраждали під час війни.

Із 20 квітня 2022 року в рамках роботи платформи «СпівДія» та Співдія хабів було запущено напрям психологічної та юридичної допомоги цивільному населенню.

Скористатися послугами психологічної та підтримки особа може зареєструватись за посиланням: https://airtable.com/shrfgyZlko5UYxR9r.

Після реєстрації запит такої особи верифікують оператори та передають на опрацювання Співдія хабу або відповідному профільному онлайн-консультанту.

До основних завдань психологічної підтримки населення належать:

• Формування і підтримка на належному рівні психологічного стану цивільного населення щодо адаптації у суспільному житті під час війни;
  • Підготовка та надання консультацій цивільному населенню щодо реагування на кризові ситуації під час війни;
  • Психологічна підготовка та підтримка цивільного населення до життя в Україні в умовах війни;
  • Здійснення заходів щодо оптимізації соціально-психологічного клімату цивільного населення у відповідних населених пунктах4
  • Здійснення психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб;
  • Психологічна реабілітація цивільного населення, яке постраждало під час війни.

До основних завдань юридичної підтримки населення належать:

• Надання юридичної підтримки цивільному населенню під час війни;
  • Здійснення консультування цивільного населення, яке постраждало під час війни в Україні, щодо норм та вимог законодавства, що передбачає право таких громадян на пільги, субсидії, соціальні виплати або компенсації, іншу допомогу цивільному населенню, що передбачена законодавством;
  • Інформування цивільного населення про права та обов’язки під час війни в Україні, консультування щодо прав і можливостей жінок і чоловіків.

На території Івано-Франківської області психологічну та юридичну  підтримку населенню надає Молодіжний центр «Параграф» м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57 Матешко Марія-Жанна, тел. 0668318482.»