Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

До уваги мешканців Отинійської селищної територіальної громади!

Дата: 01.04.2022 12:23
Кількість переглядів: 238

До уваги мешканців Отинійської селищної територіальної громади!

Фото без опису

Отинійська селищна рада наголошує: знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду, відповідно до статті 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є порушенням, яке карається накладенням штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім штрафу з порушника стягується відшкодування збитків залежно від діаметру пенька кожного незаконно зрізаного дерева.

Процедура видалення зелених насаджень на території населених пунктів громади регулюється Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045 (із змінами) та Порядком видалення зелених насаджень на території Отинійської селищної територіальної громади, затвердженим розпорядженням селищного голови від 08.04.2021 № 91-О.

Видалення зелених насаджень на територіях лісів з особливим режимом лісокористування, зокрема захисних лісів, встановлюється обмежений режим лісокористування.

Дозволом на спеціальне використання лісових ресурсів вздовж залізничних колій є лісорубний квиток, який видається лісокористувачем. Право на видачу лісорубних квитків та відповідно на заготівлю деревини в лісонасадженнях залізниці має виключно АТ «Українська залізниця» в особі ВСП «Львівська дистанція захисних лісонасаджень» РФ «Львівська залізниця».

За інформацією РФ «Львівська залізниця» АТ «Українська залізниця» виявлені випадки заготівлі деревини в лісонасадженнях залізниці без будь-якого погодження з ВСП «Львівська дистанція захисних лісонасаджень» РФ «Львівська залізниця» АТ «Українська залізниця».

Такі порубки, згідно зі статтею 246 Кримінального кодексу України є незаконними та становлять пряму загрозу перевізному процесу, внаслідок можливого падіння дерев на колію, повітряні лінії ЛЕП, ЛЗ, тощо. Надалі, через такі дії, можливі випадки винесення снігу на колію, аж до повного припинення руху поїздів.

Захисні лісонасадження, що ростуть у смузі відведення залізниць, уздовж залізничних колій, виконують багато функцій. Насамперед, це - частина складного колійного господарства залізниць, інженерна споруда, яка захищає земляне полотно від ерозії ґрунтів, колії від занесення снігом і ґрунтом під час хуртовин та вітрових стихій, а лінії електропередачі, сигналізації та зв’язку – від вітрового навантаження. Також насадження захищають прилегле до колії природне середовище від наслідків можливих аварій на залізницях, зменшують територію внаслідок розливання, розсипання, вивітрювання шкідливих вантажів при цьому та під час перевезення, а також зменшують шумові навантаження, вбирають шкідливі гази, пил, речовини, що виникають під час перевізного процесу.

Насадження створювались за спеціальними схемами посадки для оптимального виконання ними наведених вище функцій.

Просимо не знищувати зелені насадження без відповідних дозвільних документів, берегти довкілля для прийдешніх поколінь, не створювати умов для виникнення аварійних ситуацій, у тому числі на залізничних коліях.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора