Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

До уваги суб’єктів господарювання та громадян: про заборону  підвищення цін на основні споживчі товари

Дата: 02.03.2022 14:50
Кількість переглядів: 184

До уваги суб’єктів господарювання та громадян: про заборону  підвищення цін на основні споживчі товари

                                                         

Головне управління Держпродспоживслужби  в Івано-Франківській області нагадує, що на основні споживчі товари встановлено граничний рівень торговельної надбавки в розмірі 10%  від оптово-відпускної ціни на такі товари: крупу гречану, цукор-пісок, пшеничне борошно першого ґатунку, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна 1 ґатунку), пастеризоване молоко жирністю 2,5% (у плівці), олію соняшникову, курячі яйця категорії С1, птицю (курячу тушку) та вершкове масло жирністю.

Звертаємо увагу, що ціни на основні споживчі товари  мають залишатись на рівні цін, що були встановленні станом на 23.02.2022 р.

У час, коли вся країна згуртувалась для протидії військовій агресії, підвищення цін на хліб та основні споживчі товари є неприпустимим.

Окрім того звертаємось до виробників харчових продуктів підвищення цін при виробництві продуктів в цей час  буде прирівнено до мародерства.

До порушників державної дисципліни цін будуть застосовані адміністративні та адміністративно-господарські санкції

Cтаттею 17 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, що за всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.

Також згаданою статтею встановлено право споживача на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне здійснення безготівкових розрахунків з урахуванням режиму роботи та обов’язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України. Продавець (виконавець) зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати.

Таким чином, відмова у безготівковому розрахунку за придбані товари та надані послуги свідчить про обмеження прав споживача та є порушенням вимог законодавства, за яке передбачена відповідальність статтею 23 Закону України «Про захист прав споживачів» та статтею 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо ви виявили неправомірне підвищення цін – повідомляйте територіальні підрозділи Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області із обов’язковим зазначенням найменування суб’єкта господарювання та адреси магазину.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора