Дата: 04.01.2022 13:09

До уваги суб’єктів господарювання: розширено перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Кабінет Міністрів України  постановою від 30 грудня 2021 р.  1432 додав у перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість, батон та  соняшникову олію. Тепер компанії, котрі продають ці товари, мають заздалегідь декларувати подорожчання.

Інформація про збільшення ціни має подаватися за таким принципом:

- на 15% і більше – за 30 днів до початку введення нової ціни;

- на 10% і більше, але менше ніж 15%, – за 14 днів;

- на 5% і більше, але менше ніж 10%, – за три дні до подорожчання.

Також уряд обмежив націнку на хліб житньо-пшеничний  та  батон – не більше ніж 10%.

Тож розмір граничного рівня націнки на такі продукти, як хліб житньо-пшеничний  та батон  до кінця карантину не повинен перевищувати 10%, включно з вартістю послуги доставки продукту до магазинів, послуги маркетингу та реклами, пакування та інших послуг, пов’язаних з реалізацією кінцевому споживачу.