Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Фінансові результати діяльності великих та середніх підприємств та стан взаєморозрахунків на 30 вересня 2021 року.

Дата: 29.11.2021 16:09
Кількість переглядів: 317

Фінансові результати діяльності великих та середніх підприємств та стан взаєморозрахунків на 30 вересня 2021 року.

Фото без опису

Головне управління статистики інформує.

Фінансовий результат великих та середніх підприємств до оподаткування (крім сільськогосподарських підприємств) у січні–вересні 2021р. є позитивним і становить 7289,3 млн.грн прибутку проти 4964,4 млн.грн. збитку за аналогічний період 2020р. Позитивне сальдо фінансового результату до оподаткування одержано підприємствами промисловості, тимчасового розміщування й організації харчування, оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, будівництва, сфери фінансів та страхування. Разом з тим, підприємствами сфери транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності, охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, адміністративного та допоміжного обслуговування, операцій з нерухомим майном, професійної, наукової та технічної діяльності, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку за 9 місяців п.р. допущено негативне сальдо фінансового результату. 

Прибутковими підприємствами, частка яких у загальній кількості становила 68,4%, отримано 8145,4 млн.грн прибутку, що у 3,2 раза більше, ніж за 9 місяців попереднього року. Основна його частина сформована у промисловості (92% від загальної суми прибутку). За промисловими видами діяльності найбільші обсяги прибутку одержано підприємствами переробної промисловості – 91,4% від загального прибутку у промисловості.

Частка збиткових підприємств за 9 місяців 2021р. порівняно з аналогічним періодом торік зменшилась на 10,4 в.п. і становила 31,6%. Обсяги збитку становили 856,1 млн.грн. Найбільше збитків допущено у промисловості (52,4% від загального обсягу збитків), у сфері транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (19,6%), оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (14,2%), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (11,5%). У промисловості найбільших збитків зазнали підприємства з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (85,6% від загальної суми збитків у промисловості).

Рівень рентабельності великих та середніх підприємств області склав: операційної діяльності – 19%, всієї діяльності – 13,1%. 

Станом  на  30 вересня  2021 року  зафіксовано  34 млрд.грн  дебіторської  та 16,2 млрд.грн кредиторської заборгованості великих та середніх підприємств області, які підлягали обстеженню. 

За видами економічної діяльності основна частина заборгованості припадала на підприємства промисловості – 69,8% дебіторської та 62,3% кредиторської, оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 15,9% та 13,9%, транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності – 10,9% та 14,7% відповідно. У дебіторській заборгованості неоплачені покупцями борги за відправлені товари, проведені роботи та надані послуги складають 23,9%, у кредиторській заборгованості борги підприємств за отримані від постачальників матеріали та сировинні ресурси становлять 67,6%. 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора